Головна / Нацбанк / НБУ презентував серію пам’ятних та обігових монет до Євро-2012

НБУ презентував серію пам’ятних та обігових монет до Євро-2012

Нацбанк України презентував серію пам’ятних монет, присвячену проведенню в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

Серія складається з 12 пам’ятних монет номіналом від 5 до 500 грн, виготовлених із золота, срібла та простого металу – нейзильберу, а також обігової монети номіналом 1 грн. Номінал пам’ятних монет починається від 5 грн., а вартість – від 22 грн.

Монети представляють, зокрема, українські міста, що приймають футбольний чемпіонат. На них зображені фігурки футболістів, карта Європи та герби міст Києва, Харкова, Львова та Донецька. У випуску є також монети, присвячені загалом футбольній тематиці. 

Реалізація монет зі срібла здійснюється в наборах по п’ять монет: чотири – присвячені приймаючим містам, одна – загальна монета номіналом 20 грн. Реалізація монет з нейзильберу здійснюватиметься як у наборах, так і окремо по одній – за роздрібною ціною. Набір із п’яти срібних монет коштуватиме від 3145 грн. (залежно від футляру), з нейзильберу – від 22 грн.

«15 тисяч наборів монет виконані із срібла, а з нейзильберу НБУ випустив в обіг 100 тисяч наборів пам’ятних монет», – розповіла заступник голови Національного банку України Віра Ричаківська.

На її переконання, велика кількість нумізматичних наборів дає можливість багатьом вітчизняним та зарубіжним прихильникам футболу та колекціонерам придбати їх у свої колекції.

Вперше в історії України НБУ випустив до Євро-2012 пам’ятну золоту монету, вагою у півкілограма із номіналом у 500 гривень. Її виготовлено із золота 999,9 проби. Вартість такої монети, що випущені кількістю до 500 штук, становить 350 245 гривень.

Також вперше НБУ випустив монету спільно із Центральним банком іншої країни – Польщі. Це двохунцієва монета номіналом одночасно у 10 гривень і 10 злотих.

«Ідея випуску такої спільної монети належала Центральному банку України, – розповіла Віра Ричаківська.

Всі монети є офіційною ліцензованою продукцією УЄФА ЄВРО 2012 і на кожній з них розміщено офіційний логотип «Євро-2012».

Продаватимуться монети у відділеннях UniCredit Bank, що є національним спонсором Чемпіонату Європи з футболу, а також у територіальних відділеннях Нацбанку. Крім того, монети можна буде придбати під час виїзної торгівлі монетами поблизу стадіонів, де проводитимуться матчі.

Монети є дійсним платіжним засобом України та обов’язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви і для переказів.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 × 2 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!