Нацбанк

Про порядок здійснення контролю за імпортними операціями

Правління Національного банку України 16 вересня 2013 року прийняло постанову № 364 “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України”, відповідно до якої вносяться зміни до Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 24.03.99 № 136, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 28.05.99 за № 338/3631, зі змінами (далі – Інструкція № 136).

Як повідомила директор Департаменту контролю, методології та ліцензування валютних операцій Надія Пасенова, зміни до Інструкції № 136 внесені з метою її приведення у відповідність до Порядку визначення строку та умов завершення імпортної операції без увезення товару на територію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.12.2007 № 1392 (зі змінами), у частині завершення операцій із товаром, який перебуває за кордоном.

“Відповідно до чинного законодавства та своїх функцій і повноважень банки здійснюють контроль за валютними операціями своїх клієнтів, у тому числі щодо дотримання ними строків розрахунків за зовнішньоекономічними операціями. Здійснення такого контролю визначено нормами Інструкції № 136, – зауважила Надія Пасенова. – Останні зміни, які були прийняті Національним банком України, дещо вдосконалюють порядок здійснення банками контролю за операціями з імпорту товарів, насамперед імпорту без увезення товару на територію України”.

Крім того, в Інструкції № 136 більш чітко регламентовано порядок проведення банками контролю за імпортними операціями з постачання резидентам товару, набутого нерезидентами у власність на території України в інших суб’єктів (нерезидентів, резидентів).

Згідно з нормами Інструкції № 136 уповноважені банки знімають з контролю імпортні операції клієнтів за наявності інформації про ці операції в реєстрах митних декларацій, якщо товар увозиться на територію України, або на підставі інших документів, які передбачені умовами відповідних договорів. “З набранням чинності наведених вище змін уповноважені банки зможуть знімати з контролю імпортні операції без ввезення товару на територію України тільки за наявності інформації про надходження коштів від реалізації зазначених товарів за межами України або про використання імпортованого товару за межами України для потреб. В усіх інших випадках уповноважений банк зобов’язаний повідомити податковий орган про здійснення такої операції. Таким чином, він зможе зняти цю операцію з контролю тільки після одержання від податкових органів інформації про те, що клієнтами норми законодавства не порушено”, – пояснила Надія Пасенова.

Ця Постанова зареєстрована Міністерством юстиції і набуває чинності з моменту її опублікування.

Голос Сокальщини на GoogleNews