Нацбанк

З нагоди 900-річчя створення першого варіанта літопису “Повість минулих літ” Національний банк України відкарбував пам’ятну монету

У Музеї грошей Національного банку України відбулася презентація пам’ятної монети “900 років “Повісті минулих літ”, що вводиться в обіг 20 грудня 2013 року.

Участь у заході взяли заступник начальника Управління нумізматичної продукції та маркетингу Національного банку України Вікторія Сузанська, директор Департаменту філателії Укрпошти Наталія Мухіна, член правління Асоціації нумізматів України Олександр Шапіро та група художників, які працювали над ескізами цієї монети, − Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Вікторія Сузанська повідомила, що Національний банк України відкарбував срібну монету, присвячену 900-річчю створення першого варіанта літопису “Повість минулих літ” – найвидатнішої культурної та історичної пам’ятки Київської Русі.

“Кожному, хто цікавиться історією України, відома ця унікальна перлина часів Київської Русі. Літопис містить відомості про походження та розселення наших предків − східних слов’ян, утворення Київської держави та її перших князів, висвітлює зміни династій, політичні та військові події, є скарбницею документів, переказів і легенд. Він допомагає зрозуміти самобутність нашої нації, створює картину історичного розвитку Київської Русі, має естетичну й історичну цінність та вчить розуміти, якого ми роду”, − сказала Вікторія Сузанська.

Вона проінформувала, що монету “900 років “Повісті минулих літ” номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла 925 проби, маса в чистоті – 31,1 г, категорія якості карбування − “пруф”, тираж − 3 000 штук, гурт монети − гладкий із заглибленими написами позначення металу та його проби. Вартість монети в подарунковому футлярі становить 565 гривень (придбати її можна в територіальних управліннях Національного банку України та дистриб’юторів Національного банку України з продажу пам’ятних монет). 

“Громадяни завжди мають змогу придбати пам’ятні монети. Хтось − для своєї колекції, хтось − для подарунка рідним і близьким, а хтось − для власного задоволення”, − сказала Вікторія Сузанська.

Вона наголосила, що зараз спостерігається значний попит на нумізматичну продукцію Національного банку України: “Усе більше наших співвітчизників поповнюють свою колекцію українськими пам’ятними монетами. Адже монети з часом стають лише дорожчими, вартість їх зростає іноді в кілька разів. Завдяки використанню дорогоцінного металу, високій художній цінності та сучасним технологіям пам’ятні монети можуть використовуватись як ефективний інструмент зберігання та примноження заощаджень”. 

Крім того, Вікторія Сузанська зауважила, що Національний банк України докладає всіх зусиль для того, щоб його нумізматична продукція була цікавою і доступною для широкого загалу, а обсяги її купівлі з кожним роком лише зростали.

Голос Сокальщини на GoogleNews