Нацбанк

Перемогу в номінації “Приз глядацьких симпатій” Сьомого міжнародного конкурсу “Монетне сузір’я – 2013” отримала пам’ятна монета “УЄФА. Євро-2012. Україна-Польща”

Під час Четвертої міжнародної конференції та виставки монет COINS-2013, що тривали в Москві з 26 до 28 вересня 2013 року, відбулося оголошення результатів і нагородження переможців Сьомого міжнародного конкурсу "Монетне сузір’я – 2013".

Для участі в цьому престижному нумізматичному конкурсі були представлені пам’ятні монети, уведені в обіг з 1 січня до 31 грудня 2012 року, із 30 країн (понад 270 пам’ятних монет і 28 монетних серій).

"Мені сьогодні надзвичайно приємно відзначити, що перемогу в номінації "Приз глядацьких симпатій" Сьомого міжнародного конкурсу "Монетне сузір’я – 2013" отримала пам’ятна монета "УЄФА. Євро-2012. Україна-Польща", − повідомила заступник Голови Національного банку України Віра Ричаківська. 

Вона розповіла, що традиційно конкурс проводиться у дев’яти основних номінаціях. У кожній із номінацій заочним голосуванням членів експертного журі визначається монета-переможець і монети, що посіли друге та третє місця.

Десята номінація – "Приз глядацьких симпатій" – визначається за результатами голосування на офіційній сторінці в мережі Інтернет організатора конкурсу. Монета, що набирає максимальну кількість голосів, перемагає в номінації "Приз глядацьких симпатій".

"Я щиро задоволена таким результатом. Безперечно, що отримати перемогу в номінації "Приз глядацьких симпатій" нам допомогла активність небайдужих громадян, які брали участь у голосуванні та підтримували вітчизняні монети. Вважаю, що пам’ятна монета "УЄФА. Євро-2012. Україна-Польща", яка присвячена важливій міжнародній спортивній події, дійсно варта перемоги. Вона є результатом багаторічної спільної праці національних банків Польщі й України та має подвійний номінал − 10 гривень і 10 злотих", – зазначила Віра Ричаківська.

Крім того, заступник Голови Національного банку України Віра Ричаківська зауважила, що Національний банк України з великою відповідальністю ставиться до випуску пам’ятних монет. Вона сказала: "Найголовнішими принципами, якими ми керуємося, є забезпечення високих стандартів якості карбування монет та художнього втілення ідей. Висока якість наших пам’ятних монет підтверджується численними призами на великих міжнародних конкурсах і фестивалях, зокрема зазначеною вище нагородою конкурсу "Монетне сузір’я – 2013".

Віра Ричаківська повідомила, що за дев’ять місяців 2013 року тираж відкарбованих Національним банком України пам’ятних монет становив понад 400 тисяч одиниць. З початку року Національним банком України введено в обіг 27 видів монет (18 найменувань), з яких: 12 – срібних, 14 – з недорогоцінного металу (12 – нейзильбер, 2 – біметалеві) та 1 золоту монету. Також вона відзначила значну популярність нумізматичної продукції Національного банку України та додала: "Зважаючи на зростання потреб наших громадян у нумізматичній продукції Національного банку України, ми дбаємо про підвищення її доступності шляхом вдосконалення технологічних процесів виробництва та розширення асортименту та пунктів продажу".

Слід зауважити, що низка монет, що представляли Національний банк України на конкурсі "Монетне сузір’я – 2013", також отримали в цьому році перемогу в різних номінаціях у конкурсі "Краща монета року України".

Голос Сокальщини на GoogleNews