Нацбанк

Прибуток банківської системи за І квартал перевищив 3 млрд. грн.

Декілька років поспіль банківська система України демонструє позитивні тенденції свого розвитку. Збільшуються активи та зобов’язання банків, зростає розмір капіталу та прибутку установ. “Так обсяг загальних активів банків з початку поточного року зріс на 16 млрд. грн. Переважну частину цього зростання становлять кредити в економіку: їх обсяг збільшився на 10 млрд. грн.”, – повідомила директор Департаменту нормативно-методологічного забезпечення банківського регулювання та нагляду Національного банку України Наталія Іваненко.

Продовжують зростати і зобов’язання банків. За три місяці поточного року вони збільшилися на 13 млрд. грн. Обсяг вкладів фізичних осіб у банках України за І квартал зріс більше ніж на 20 млрд. грн. Цей приріст повністю забезпечено за рахунок вкладів в національній валюті. При цьому строкові вклади населення зросли на 16 млрд. грн., а вклади на вимогу – на 4 млрд. грн. Це є свідченням довіри українців до банківської системи. Вклади населення є основною складовою ресурсної бази банків, і, відповідно, джерелом кредитування економіки. З початку року збільшився обсяг коштів суб’єктів господарювання – на 4 млрд. грн. Збільшився також капітал банків, його обсяг з початку року зріс майже на 4 млрд. грн.

“Подолавши наслідки негативного впливу світової фінансової кризи, банківська система України другий рік поспіль демонструє прибуткову діяльність. Прибуток банківської системи за І квартал 2013 року перевищив 3 млрд. грн.”, – зазначила Наталія Іваненко.

На сьогодні є всі підстави стверджувати, що банківська система України працює стабільно і ці позитивні тенденції в її діяльності будуть закріплюватися й надалі.

65657194
Голос Сокальщини на GoogleNews