Головна / Нацбанк / Сергій Кораблін: низька інфляція дозволяє НБУ пом’якшити монетарне регулювання

Сергій Кораблін: низька інфляція дозволяє НБУ пом’якшити монетарне регулювання

З початку 2012 року в Україні спостерігається стабільно низька інфляція, що дозволило НБУ пом’якшити монетарне регулювання, заявив директор Департаменту аналізу та прогнозування грошово-кредитного ринку НБУ Сергій Кораблін.

Вперше з 2002 року в Україні зафіксовано від’ємне значення 12-місячного приросту споживчих цін. За повідомленням Держслужби статистики, в травні 2012-го року їх рівень був на 0,5% менше, ніж в травні 2011 року. Тенденція до зниження інфляції на споживчому ринку спостерігається вже майже протягом року.

Завдяки цьому, а також іншій проведеній роботі, Національний банк отримав можливість перейти до поступового пом’якшення своєї монетарної політики, сказав Сергій Кораблін.

«В цьому відношенні неможливо не згадати про зменшення облікової ставки, зниження в три етапи ставки по активним операціям овернайт; зменшення загальної вартості ресурсів, що надаються банками; подвоєння строку можливого використання банками коштів, отриманих після операцій прямого РЕПО, а також пом’якшення правил обов’язкового резервування коштів банками», – заявив керівник департаменту НБУ
Ці та інші заходи формують сприятливі умови для зниження вартості кредитів банками, що, в свою чергу, сприяє відновленню економіки України, вважають в НБУ.

«Забезпечення стабільності національної грошової одиниці являється основною функцією НБУ, покладеною на нього Конституцією України», – наголосив він. «Закон України «Про Національний банк України» деталізує зазначену функцію, підкреслюючи першочерговість досягнення та підтримання низької інфляції. Втілюючи вказане завдання, НБУ в рамках своїх повноважень сприяє підтриманню стабільності банківської системи, а також стійких темпів економічного зростання», – сказав Сергій Кораблін.

Голос Сокальщини на GoogleNews

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!