Нацбанк

Серія “Області України” з початку 2014 року поповнилася трьома пам’ятними монетами

Національний банк України на початку 2014 року відкарбував три нові пам’ятні монети, що поповнили серію “Області України”.

“Цього року Національний банк України присвячує пам’ятні монети ювілейним датам десяти областей, продовжуючи серію “ОбластіУкраїни”, започатковану у 2012 році. Ця серія – прекрасна нагода увічнити в металі красу та здобутки кожної області, а також чудова можливість для мешканців різних регіонів нашої країни та гостей областей зробити пам’ятний подарунок”, – зауважила начальник Управління нумізматичної продукції та маркетингу Національного банку України Тамара Лошманова.

3 січня 2014 року Національний банк України ввів в обіг пам’ятну монету номіналом 5 гривень “60 років Черкаській області”. На аверсі та реверсі монети зображені символи Черкащини – герб та рік заснування області, Іллінська церква в селі Суботові, побудована в стилі раннього українського бароко, альтанка з Національного дендрологічного парку України “Софіївка”, кобза, колосся пшениці. Вони підкреслюють, що Черкащина – не тільки мальовничий козацький край, який розкинувся на берегах Дніпра, батьківщина славетного Тараса Шевченка та Богдана Хмельницького, щедра земля, відома своїми чорноземами та культурними пам’ятками, а й область, що має потужний економічний потенціал.

9 січня 2014 року Національний банк України ввів в обіг дві пам’ятні монети – “75 років Сумській області” та “75 років Кіровоградськійобласті”.

Пам’ятна монета “75 років Сумській області” номіналом 5 гривень відкарбована на честь Сумщини – розвиненого аграрно-промислового регіону, що розташований у північно-східній частині Лівобережної України. Сумщина є скарбницею природи України з безмежними лугами, чистими водами та багатими лісами і краєм із визначним історичним минулим, козацькими традиціями, тому на аверсі монети зображено і духовні, й історичні, і природні символи – Спасо-Преображенський собор, Сумську альтанку, шаблю та порохівницю, колосся, на реверсі – герб та рік заснування Сумської області.

Пам’ятна монета “75 років Кіровоградській області” номіналом 5 гривень присвячена Кіровоградщині – аграрно-індустріальному регіону, багатому чорноземними ланами, що розташований у центрі України, у межиріччі Дніпра і Південного Бугу. Це край, багатий мінеральними ресурсами, його мінерально-сировинний потенціал – понад 340 родовищ корисних копалин. На аверсі монети зображено будівлю Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Л. Кропивницького (театр корифеїв), гіперболоїдну вежу В. Г. Шухова, символ мирного атома, сіялку, колосся та соняшник, на реверсі – герб та рік заснування Кіровоградської області.

“Області, до річниці створення яких виготовлено монети, мають славне історичне минуле та давні й цікаві традиції. Головний їх потенціал – це люди, що примножують багатство не лише свого краю, а й усієї України”, − зазначила Тамара Лошманова.

Усі монети відкарбовано з використанням сучасних технологій виготовлення біметалевих монет: зовнішнє коло – мідно-нікелевий сплав, внутрішнє – нордік (CuAl5Zn5Sn1), категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”, діаметр – 28,0 мм, маса – 9,4 г, гурт монет – секторальне рифлення.

Тираж кожної монети становить 20 000 штук, а вартість – 25 гривень. Придбати їх можна в територіальних управліннях Національного банку України та дистриб’юторів Національного банку України з продажу пам’ятних монет.

Автором цих монет є Святослав Іваненко; скульптори – Святослав Іваненко, Анатолій Дем’яненко, Володимир Атаманчук.

Голос Сокальщини на GoogleNews