Новини культури

26-29 серпня у Львові відбудеться Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt

Міжнародний фестиваль LvivMozArt запрошує поціновувачів класичної музики

Упродовж 26-29 серпня у Львові відбудеться одна з найяскравіших музичних подій року – 5-й Міжнародний фестиваль класичної музики LvivMozArt.

Він приурочений до  230 річчя з дня народження Франца Ксавера Моцарта – композитора, піаніста та диригента, життя якого було тісно пов’язане зі Львовом.

Вперше після тріумфального дебюту у Байройті у Львові диригуватиме Оксана Линів, всесвітньовідома диригентка, арт-директорка та співзасновниця фестивалю.

У програмі фестивалю:

26.08. Святковий концерт-відкриття у Львівській опері, на якому прозвучить прем’єра першої кантати Ф. К. Моцарта та найвідоміші арії з творів В. А. Моцарта та Д. Бортнянського.

27.08. Концертна програма «За межі»: світова прем’єра «Космічної Симфонії» першої української жінки-композиторки Стефанії Туркевич із мультимедійним супроводом із використанням ілюстрацій Соні Делоне.

28.08. «Ковчег Україна: 10 століть української музики».  Концерт-візитівка країни, що презентує 10 століть української музики. В унікальній постановці об’єднані шедеври фольклору, українського бароко, симфонічної класики та сучасної музики від зіркових виконавців. У проекті беруть участь гурти Dakha Brakha, Хорея Козацька, KURBASY, солісти: Оксана Нікітюк, Уляна Горбачевська, Домініка Чекун та ін., Молодіжний симфонічний оркестр України/YsOU, Хор “Дударик”, Камерний дівочий хор КССМШ ім. Лисенка

Окрім більше 15 масштабних і камерних концертів, що об’єднають симфонічну, камерну, хорову, експериментальну та електронну музику із відеопроекціями та театралізованими перформансами, у рамках фестивалю відбудуться також численні спеціальні заходи до 230-річчя Франца Ксавера Моцарта:

  • Препрезентація видання “Моцарт-син. Життя Франца Ксавера у подорожньому щоденнику і листах” в упорядкуванні Оксани Линів (спільно з Видавництво Старого Лева). Наук. ред. Роксолана Гавалюк.
  • Виставка “Моцарт і Львів: історія та сьогодення”, де будуть представлені унікальні архівні знахідки, літографії та нотні видання часів Моцарта, у тому числі ті, якими користувався він сам, а також твори сучасного мистецтва, присвячені йому та музиці. Кураторка Ірина Гірна, наук. кураторка Роксолана Гавалюк.
  • Презентація алегоричної скульптури Францу Ксаверу Моцарту віденського скульптора Себастіана Швайкерта. Спеціально до події український композитор Богдан Сегін написав святкову «Меланхолійну кантату на честь львівського Моцарта», світова прем’єра якої відбудеться 26 серпня на площі Маланюка, де буде встановлено пам’ятник.
  • Презентація AR-додатку “Discover Mozart in Lviv”, створеного завдяки інноваційному партнеру фестивалю Visa. Додаток дозволить ознайомитися та інтерактивно взаємодіяти з локаціями, що пов’язані з перебуванням Моцарта-молодшого у Львові, побачити об’єкти доповненої реальності, які розкриватимуть настрій і дух часів Моцарта.
  • Проект Digital Conductor від інноваційного партнера фестивалю Visa. Технологія дозволить спробувати себе у ролі диригента, обрати твір і продиригувати віртуальним оркестром.
  • Міжнародна онлайн-конференція “Об’єднані Моцартом” за участі українських музичних науковців, членів товариства European Mozart Ways та представників Stiftung Mozarteum Salzburg.

Також заплановано 6 дитячих заходів, серед яких квести, музичні заняття, дитячі концерти від програми MozArt Kids. Кураторка та диригентка дитячої програми українська диригентка Наталія Стець.

Загалом фестиваль об’єднає 8 особливих локацій у м. Львів. Згадуючи перші заходи LvivMozArt, основним концертним майданчиком цього року буде колишнє трамвайне депо Lem Station. Новою локацією для додаткових заходів (прес-конференція, виставка, препрезентація видання, а також дитячі заходи) стане Музей Митрополита Андрея Шептицького (вул. Кривоноса, 1).

Більше на сайті фестивалю https://lvivmozart.com/

Голос Сокальщини на GoogleNews