Новини культури

Аматорський колектив зі Жвирки переміг на танцювальному конкурсі у Збаражі

Лауреатами першої премії стали «Жвирківські візерунки» із смт Жвирка Сокальського району Львівської області. Це унікальний аматорський танцювальний колектив, який займається при церкві Святого Духа. – Завдячуємо підтримці отця Петра Звіра, який дозволив нам у підвальному приміщенні займатися танцями, – каже керівник колективу Мар’яна Блащук. Колективу 4 роки, два рази на тиждень у різних вікових групах тут займаються більше ста дітей. До Збаража у яскравих червоно-чорних костюмах приїхали 15 учасників із найстаршої групи. На «Козацькій славі» перемогу здобули за виконання народно-сценічного танцю «В ритмах Гуцульщини». В арсеналі колективу чимало народно-естрадних танців, рок-н-рол, «Ми щасливі діти», «Друзі, єднаймося», «Пірати» тощо. – Танці нас згуртовують, – один поперед одного розповідають діти, – тут цікаво, ми розвиваємося фізично і духовно, їздимо виступати усюди, хочемо бути відомими.

Колектив активно виступає на Львівщині, був у Словаччині, влітку їдуть на фольклорні фестивалі до Польщі та Болгарії. – А ще, під час різдвяних свят ми ходимо колядувати, щоб заробити собі на костюми, – розповіли жвирківчани.

«Жвирківські візерунки»
«Жвирківські візерунки»

Три перших місця за танці «Козак», «Черевички», «Гуцульські посіпаки» та «Гопак» отримав на фестивалі-конкурсі до Дня міста Збараж дитячий хореографічний ансамбль «Вишиванка» громадської організації «Разом» з Яворівського району Львівщини. Колектив молодий, у червні йому виповниться три роки. Перемога у Збаражі у «Вишиванки» не перша, були ще Трускавець, Львів, Моршин і Київ. Як розповіла керівник колективу Оля Козак, у «Вишиванці» 2-3 рази на тиждень, а перед виступами навіть більше, займаються народною стилізацією дві сотні дітей, з них 12 хлопців. До Збаража приїхала молодша група, яким найбільше до вподоби танцювати народні українські танці. Танці для них хобі. Є у колективу і власна кравчиня, яка шиє костюми учасникам. – Це мама-фанатка Оксана Делькевич, яка, працюючи головним бухгалтером, встигає шити усім нашим дітям костюми.

Наталка ПАРОВА, http://narodne-slovo.te.ua

Голос Сокальщини на GoogleNews