Новини культури

Члени ансамблю “Берегиня” разом з учнями сокальських шкіл підготували свято

Ансамбль «Берегиня» Сокальського Союзу українок завжди піснею, поетичним словом відзначає визначні дати в історії України. Як уже повідомляли у часописі «Голос з-над Бугу», члени ансамблю «Берегиня» разом з учнями сокальських шкіл підготували дуже гарне свято, присвячене бою під Крутами, у районному Народному домі. А згодом, завдяки сприянню народного депутата Володимира В`язівського, ми виступили в ліцеї імені Героїв Крут у Львові. Там гучними оплесками вітала нас аудиторія курсантівліцеїстів. Юнакам сподобався наш виступ, вони слухали уважно і захопленою. А потім щиросердечну подяку склав нам керівник ліцеїстів Роман Салюк. На закінчення ми заспівали державний гімн «Ще не вмерла Україна», нас підтримали і юнаки. Опісля ми оглянули музей бойової слави, побачили портрети визначних військових діячів, багато літератури, присвяченої бою під Крутами, яку дарують з усіх куточків України.

Разом з нами, сивочолими, виступала юнь Сокальщини. Її основою були сокальські гімназисти Олег Шеремета, Тарас Мандат, Володимир Пилипчук, Ігор Сумбаєв, Максим Манянчин, Роман Швець, Софія Дмитрів, Олена Марценюк, Соломія Луковецька, Олена Томчук, Мирослава Шульган, а також Людмила Саганська (Сокальська ЗШ №5), Жанна Мельник (Сокальська ЗШ №2), Марта Войтюк (Сокальський ліцей). У цих дітей майже сформований світогляд, і вони дуже добре розуміють, для чого потрібні такі патріотичні заходи, тому у всіх їх виступах відчувалася велика  любов до рідного краю. Вони усім своїм єством намагалися відтворити ті славні події, той подвиг і жертовність куртянців. По дорозі до Львова нас чекала приємна несподіванка. Наші юні артисти, другокласники Сокальської ЗШ №4 Діанка Волкова, Іринка Луковецька, Христинка Луковецька, Даринка Гнатюк, Вікторія Кухарчишин, Іринка Федюра, Владислав Чабан, Данилко Сич, Максимко Кравчук разом зі своєю вчителько, котра є для них другою мамою, Надією Пинкою, влаштували нам справжній концерт, де звучав чудовий спів, привітання. І цим діточкам було байдуже, що вони не на сцені. Ми обдарували їх щирими оплесками. Щасливі ті батьки, котрі мають такий цвіт України. А у неділю ми вже виступали в Народному домі м. Червонограда і нас там дуже щиро зустрічали.

Окремо хочу сказати про учасниць ансамблю «Берегиня». Це надзвичайні жінки, жертовні і талановиті, котрі понад усе люблять свою Україну. Ми об`їздили район, область, побували на Луганщині і Донеччині. Звідусіль привозили незабутні враження. Люди там чудові, розбрат між нами роблять українофобиполітики.

Тому щиро вдячна усім, хто брав участь у тих поїздках, батькам дітей, котрі їздили з нами, вчителям, особливо заступнику директора з виховної роботи Сокальської гімназії імені Олега Романіва Галині Тимчишин, підприємцю, депутату обласної ради Андрію Кінаху, котрий без жодних проблем надав нам транспорт і дуже ввічливого водія, розуміючи, що цей захід потрібний для спільної справи.

Марія ПЕТРОЩУК-КУШПЕТА, політв`язень, учасник Кінгірського повстання, членкиня Союзу українок, керівник ансамблю «Берегиня».

Р. S. Спеціально не вказую своєї партійної приналежності, бо моя партія – це Соборна Незалежна, духовно багата, могутня і щаслива, Україна, де будуть об`єднані всі патріотичні сили. Задля такої України я працюватиму, скільки в мене вистачатиме сил. Благаю Всемогутнього Бога, щоб допоміг мені творити добрі справи на славу Божу і добра України.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews