Новини культури

Щоб мальви росли під вікном і линула пісня…

Hа творчий звіт аматорських колективів Народних домів Хороброва, Ниновичів, Угринова, Нісмичів, який відбувся 15 вересня, зібралися мешканці чотирьох сіл.

Завідувачі народних домів – Ярослав Вовчак, Ірина Блонська, Любов Рибак, Тарас Береза хвилювались, як перед іспитом, бо звітували перед громадами про зроблене за рік. Вони підготували творчий доробок, який був сплетений з найкращих номерів-колосків. Протягом двох годин на сцені Хоробрівського народного дому демонстрували своє мистецтво кращі аматорські колективи та окремі виконавці.

Майстерно вели дійство ведучі – Олександр Гамадин та Тетяна Брюхович, які поетичними рядками розповідали про природу, її значення для кожного з нас.

Линули вірші про природу, рідний край, землю, які переплелилися із виступами художньої самодіяльності сіл Хоробрів, Ниновичі, Угринів, Нісмичі. Розпочався концерт з пісні «Зеленеє жито, зелене», яку виконали всі учасники дійства. Бурхливими оплесками зал зустрічав кожного учасника. Окрасою концерту став жіночий вокальний ансамбль Хоробрівського народного дому. В їхньому виконанні прозвучали пісні «Ранкова свіжість», «Моя Україно, червона калино», «Земле квітуча» та інші. Дует Петра Федюри та Лідії Арендач співзвучно та неповторно виконав пісню «Україно моя». Гучні оплески глядачів викликав виступ жіночого вокального ансамблю Угринівського народного дому, яким керує Марія Петрушка. Особливо яскравим та високопрофесійним був виступ чоловічого квінтету Хоробрівського народного дому, який виконав пісні «Світи, місяченьку», «Мав я раз дівчиноньку». Подарували присутнім святковий настрій i не залишили нікого байдужими виступи солістів Ганнусі Федюри, Уляни Шевчук, Юлії Вовчак, Тетяни Брюхович та дуету Марії Петрушки й Марії Шушняк. Хвилини гумору глядачам дарувала завідувач Угринівського народного дому Любов Рибак. Художнє слово продемонстрували юні учасники, які читали вірші про Україну. В концерті творчого звіту були задіяні всі покоління, від наймолодшого до найстаршого.

Голова місцевого осередку Союзу українок Софія Бутринська зазначила, що здавна села, які належать до Хоробрівської сільської ради, були співочими, талановитими та патріотичними. Вона подарувала сільському голові віночок з пшеничних колосків та осінніх квітів, які є досконалим витвором природи. У фіналі концерту прозвучала пісня «Хай у вас буде всього доволі», яку виконали всі учасники. Любити свою землю, берегти природу України, її красу закликали зі сцени – бо тема творчого звіту: «Земля – наш дім і нам жити в нім».

 Сільський голова Володимир Сава подякував працівникам культури за те, що дбають про культурні заклади у селах, прищеплюють односельцям любов до прекрасного. Адже не хлібом єдиним живе людина. Він також подякував усім творчим колективам та їх керівникам за чудове дійство, яке відбувалося на сцені.

Упродовж творчого звіту тривала виставка вишивок, яку підготували завбібліотек сіл Хоробрів і Угринів – Любов Журавель та Ганна Ковалів. Приємно відзначити те, що сільські глядачі із задоволенням і щирими оплесками зустрічали виступи аматорських художніх колективів, – а це головна і найвища оцінка діяльності закладів культури. Артисти продемонстрували високий рівень аматорського мистецтва у різних жанрах.

 Любов КОСТЮК,
секретар Хоробрівської сільської ради.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.