Головна / Новини культури / День Китаю завершився гала-концертом у Львівській опері

День Китаю завершився гала-концертом у Львівській опері

9 вересня, у Львові відзначають День Китаю, в межах якого відбуваються заходи, присвячені 70-річчю з дня створення Китайської Народної Республіки.

Відтак, у Палаці Потоцьких відкрили фотовиставку, присвячену досягненням КНР, а також провели українсько-китайський семінар «Ведення бізнесу в Україні: правові та податкові аспекти».

Завершились заходи гала-концертом у Львівському національному академічному театрі опери та балету імені Соломії Крушельницької.

Серед учасників заходу – Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні Ду Вей, голова Львівської ОДА Маркіян Мальський.

Розпочався захід спільним виконанням усіма присутніми гімну України та гімну Китайської Народної Республіки.

«Музика – є тим, що єднає народи. І саме сьогодні, коли триває День Китаю у Львові, музика також об’єднає на цей чудовий вечір Україну і Китай. Надзвичайно велика честь, що пан посол є вперше на теренах Львівщини за час перебування в Україні і ми високо цінуємо те, що до Львівщини є таке зацікавлення і увага», – зазначив Маркіян Мальський.

Також очільник області наголосив на важливості співпраці Львівщини та провінцій КНР та посиленні культурних, освітніх та економічних зв’язків між країнами.

«Між Львівщиною і двома провінціями Китайської Народної Республіки є підписані угоди про міжрегіональну співпрацю і ми надалі будемо інтенсифіковувати відносини між нашими двома країнами. Сьогодні у Львові навчаються китайські студенти і я вірю, що це вже один з перших індикаторів зближення наших народів. Ми працюватимемо над авіасполученням між Львовом і Китаєм і низкою інших проектів задля зближення двох народів, які мають чим поділитись один з одним»,-  додав Маркіян Мальський.

Під час гала-концерту у Львівській опері виступили: симфонічний оркестр оперної студії ЛНМА ім. М. Лисенка (головний диригент — Юрій Бервецький), камерний оркестр «Академія» ЛНМА ім. М. Лисенка (диригент — Народний артист України Ігор Пилатюк) та творчий ансамбль китайських студентів в Україні.

У програмі концерту: романс «Я люблю тебе, Китай!» та Романс «Я і моя Батьківщина» — класичні музичні твори, народні пісні Китаю: «Ніч у степу» та «Дарую тобі» — у виконанні Вей Цзіньдуна — відомого тенора, артиста найвищої категорії державного рівня Китаю, «На коні» та «Гребінь гори Маньдеерва» — виконавиця Мен Ґень, монгольські народні пісні — «Велика рівнина Хулун-Буіра» та «Монголи» у виконанні Менхеуліцзі.

Окрім цього, відома виконавиця — ліричне сопрано І Ліґа виконає Романс Оксани «Місяцю ясний» з опери «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського та Арію Чіо-Чіо-сан «Un bel di, vedremo» з опери «Мадам Баттерфляй» Д. Пуччіні, а також Мирослав Скорик – «Карпатська рапсодія» для скрипки з оркестром у виконанні Камерного оркестру «Академія» ЛНМА ім. М. Лисенка та інші.

Організатори заходів Дня Китаю у Львові – Посольство КНР в Україні, Львівська обласна державна адміністрація та Львівська міська рада; співорганізатори – Міжнародна громадська організація «Культурно-дослідницький центр України та Китаю»  LanHua і Китайська діаспора в Україні.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

two × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!