Новини культури

Для працівників музейних установ Львівщини та заповідників провели серію семінарів

Відповідно до напряму Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2021 рік «Підвищення кваліфікації працівників в галузі культури» департамент з питань культури, національностей та релігій запланував проведення низки навчань, тренінгів, семінарів для працівників музейних установ та заповідників.

Відтак, 24 червня у відділі Львівського історичного музею «Музей визвольної боротьби України» відбувся перший навчальний семінар «Діяльність музеїв Львівщини, створених в установах, організаціях і навчальних закладах, в умовах формування територіальних громад».

Учасники семінару обговорили питання, пов’язані з діяльністю громадських музеїв Львівщини в період децентралізації, поділилися досвідом їх розвитку і порушили проблеми поповнення музейних колекцій та їх збереження.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися директор Львівського історичного музею, д.і.н. Роман Чмелик, начальник відділу мистецтв та розвитку культури департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Василь Гладкий.

Сьогодні, 30 червня, у конференц-залі Львівського історичного музею відбувся другий науково-практичний музейний семінар для працівників обласних музеїв.

Директор Львівського літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз розповідав про музей як культурний хаб та ділився вдалим досвідом творення новітніх інтерактивних експозицій.

З темою «Модернізація постійної експозиції Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького» виступив директор Львівської національної галереї мистецтв Тарас Возняк.

Про проблематику історичного наративу в музейних експозиціях розповів директор Львівського історичного музею Роман Чмелик.

А на завершення семінару керівник відділу «Музей історії Львова» (ЛІМ) Андрій Музика навів приклади використання нових підходів в організації музейного простору.

Також учасники обговорили місію музеїв у сучасному світі, актуальні виклики, можливості, перспективи розвитку музейної галузі.

«Львівська обласна держана адміністрація завжди підтримувала і надалі підтримуватиме музейну галузь нашого регіону. З обласного бюджету на музейні інтерактивні проєкти цьогоріч виділені кошти у сумі 400 тис. грн, на придбання сучасного обладнання – 485 тис грн, також заплановано створення постійної експозиції у Музеї садибі родини Антоничів вартістю 1 млн грн. Вперше у програмі передбачені кошти на реставрацію музейних предметів та експонатів, для музеїв буде придбано 2 автомобілі та зроблено капітальні ремонти на 5 млн грн. Також на реалізацію мистецьких проєктів у музеях передбачені кошти у сумі 130 тис. грн. Та музеї – це насамперед люди, які сумлінно там працюють, тому найперше потрібно інвестувати у їх розвиток і навчання»,  зазначила заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Тетяна Плугатор.

Для працівників музейних установ та заповідників провели серію семінарів

Для працівників музейних установ та заповідників провели серію семінарів

Для працівників музейних установ та заповідників провели серію семінарів

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.