Новини культури

До 75 річниці проголошення незалежності Ізраїлю у Львові відкрили мурал «Атіква-Надія». Відео

У Львові, на вул. Князя Мстислава Удатного, відкрили мурал «Атіква-Надія», який присвячений Нафталі Герцу Імберу – видатному поету сучасної івритомовної літератури, автору тексту ізраїльського державного гімну «Атіква» (назва гімну Ізраїлю, що в перекладі означає «Надія»). Відкриття муралу приурочено до 75-ліття проголошення незалежності Ізраїлю (14 травня 1948 р.)

«Сьогодні ми відкриваємо мурал людині, що написала державний гімн Ізраїлю. Думаю, він допоможе нам краще пізнавати один одного і стане таким певним мостиком між Україною та Ізраїлем. Ми повинні добре знати нашу історію. Перед українцями зараз непрості часи, адже ми боремось за нашу незалежність, відвойовуємо кожен метр нашої землі. Ми добре розуміємо, яка цінність – бути незалежною державою. Ізраїль завжди був для нас прикладом, адже ця країна вибудувала свою незалежність в дуже складних умовах.

Хочу окремо подякувати пану Послу Ізраїл.. Я пам’ятаю ту велику допомогу, яку ви надали для міста. Коли ми потребували генераторів, посольство включилось на повну. Громада Львова буде пам’ятати всі ті добрі справи, які ви зробили для нас від імені свого уряду, своєї держави», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Нафталі Герц Імбер – поет, який став автором тексту державного гімну Ізраїлю, і якому присвячено мурал, народився у Золочеві, що на Львівщині, потім переїхав до Бродів, звідти – до Львова, а згодом –до Ерец Ісраель.

Цей мурал – частина великого проєкту Art Meets History, започаткованого Посольством Держави Ізраїль в Україні, який триває вже третій рік поспіль у різних містах України і має на меті залучити українських художників до створення муралів із зображенням видатних ізраїльських діячів: письменників, поетів, громадських діячів, які народилися в Україні, саме в тих містах, де пройшло їхнє дитинство і юність.

«Сьогоднішня подія має велике і символічне значення. Місце і час відкриття муралу були вибрані невипадково. Незабаром – день 75-ліття Ізраїлю і мільйони людей по всьому світу вимовлятимуть слова, написані майже 150 років тому уродженцем Львівщини Нафталі Герц Імбером. Ці слова з дитинства знає кожен ізраїльтянин.

Місце, де ми відкриваємо мурал, безпосередньо пов’язане з єврейським життям Львова. Тут була велика синагога, зруйнована нацистами під час Другої світової війни. Тому для багатьох ізраїльтян Львів – це не просто точка на карті чи місто у Східній Європі, а частина історії їхніх сімей. Радий, що у Львові зберігається наступність поколінь і єврейська культура є однією з рівноправних складових спільного культурного простору міста», – сказав Міхаель Бродський, Надзвичайний і Повноважний посол Держави Ізраїль в Україні.

Мурал у Львові створено за ініціативи Посольства Держави Ізраїль в Україні спільно з ГО «Товариство українсько-ізраїльської дружби» і виконано львівськими художниками Андрієм Савчишиним та Тарасом Довгалюком.

Місце для створення муралу також було обрано не випадково. Воно безпосередньо пов’язане із єврейським життям Львова. Тут була Велика синагога Краківського передмістя (Велика передміська синагога), збудована ще 1632 року і зруйнована нацистами під час Другої світової війни.

Голос Сокальщини на GoogleNews