У Львові завершилися Дні реставрації у Бернардинському дворику. Учасниками майстер-класів із відновлення історичної брами та вікон стали майже 80 учасників. З них 8 реставраторів пройшли десятиденне навчання та отримали сертифікати про навчання від організатора заходу ЛКП «Бюро спадщини». Метою заходу було залучення мешканців та майстрів до процесу реставрації.
Про це повідомили у Львівській міській раді.
Упродовж десяти днів фахівці проводили реставрацію історичної дерев’яної брами з будинку вул. Князя Романа, 34, а також реставрацію дерев’яного вікна. У Бернардинському подвір’ї ЛКП «Бюро спадщини» облаштувало спеціальну альтанку, у якій в режимі реального часу можна було спостерігати за процесом реставрації.
«Координуючи програму співфінансування реставрації вікон і брам ми отримали ряд запитів від мешканців і від столярів. Мешканці питались про те, де можна отримати більше інформацію як доглядати за відреставрованими елементами. Столярів цікавило відповідне навчання, щоб покращити свої професійні вміння. Відповідно виникла ідея провести Дні реставрації, щоб столяри змогли спробувати на практиці як відбувається цей процес, а мешканці змогли підійти і дізнатися в фахівців, як доглядати за брамою. Фахівці, які пройшли навчання, зможуть, якщо це буде їм цікаво, працювати з реставрацією тих чи інших дерев’яних елементів», — розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.
Нагадаємо, цьогоріч місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.