Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

У Музеї «Дрогобиччина» відкрито експозицію робіт Народного художника України Михайла Біласа

Столітній ювілей Народного художника України, неперевершеного майстра тканого гобелену Михайла Біласа у перші дні серпня відзначали у Трускавці, Медвежі, Коломиї, Львові та Дрогобичі.

Так, у Палаці мистецтв Музею «Дрогобиччина» з нагоди поважного ювілею майстра презентували твори автора з фондової колекції музейного комплексу. Це – гобелени, аплікації, пастелі і, звичайно ж, його унікальна колекцію ляльок, якою володіє музей, придбавши її у 80-ті роки. Доповнили виставковий проєкт роботи з приватної родинної колекції Біласів.

Відкрила святкову імпрезу директорка музею «Дрогобиччина» Алла Гладун, яка підкреслила присутнім виняткове значення митця в історії української культури. Адже саме Михайло Білас вивів традиції народного килимарства на рівень авторського, високого професійного мистецтва.

Про сторінки біографії майстра, пов’язані з Дрогобичем, розповіла на відкритті виставки директорка Художнього музею Михайла Біласа у Трускавці Олена Білас-Березова. А ще подякувала усім, хто займається дослідженням та популяризацією творчої спадщини неперевершеного художника України.

Про роль Михайла Біласа у вихованні естетичних смаків на кращих взірцях національної культури та мистецтва, говорили начальниця відділу культури Трускавецької міської ради, Заслужена працівниця культури України Тетяна Татомир, очільник Управління культури та розвитку туризму ДМР Володимир Ханас, а також завідувачка відділу дерев`яного мистецтва Коломийського музею Гуцульщини та Покуття імені Кобринського, Заслужена працівниця культури України Катерина Каркадим, голова методично-наукової ради з дизайну Міністерства освіти та науки України, член Національної спілки дизайнерів України, професор Євген Антонович.

Відзначення столітнього ювілею Михайла Біласа у Палаці мистецтв Музею «Дрогобиччина» відбувалось в теплій, камерній та щирій атмосфері. Спогадами про трускавецького майстра, якого знало чимало й дрогобичан, тоо дня ділились і присутні гості, зокрема, Дарія Цимейко та Валентина Здоровенко. Піднесеності творчій атмосфері додали музичні композиції у виконанні саксофоніста Назарія Казіва.

Свято краси, свято українського народного мистецтва, свято видатного майстра гобелену, поета, музиканта та філософа художнього текстилю, якого заслужено називають Маестро, цього дня зібрало чимало шанувальників та палких прихильників таланту Михайла Біласа. Виставковий проєкт у Палаці мистецтв, який триватиме впродовж місяця часу, покликаний допомогти усім бажаючим доторкнутись до неперевершених творінь Михайла Біласа та надихнутись їхньою красою.

Світлини – Ігор Фецяк.

Exit mobile version