Головна / Новини культури / Її човен прямує у рідне село…

Її човен прямує у рідне село…

У Княжівській школі відбулася зустріч з колишньою випускницею – нині письменницею Дарою Корній. За добрим українським звичаєм учні школи зустріли її запашним короваєм на вишитому рушнику. Її радо вітали учні, вчителі школи, а також учасники засідання методичного об’єднання класних керівників Тартаківського освітнього округу. Зустріч відбулась у «літературному кафе», яке відкрилося з нагоди незвичайної зустрічі з людиною, яка прославила наше село, нашу школу.

Так, саме сюди, до рідного села, у рідну школу завітала наша гостя – письменниця Дара Корній (колишня учениця Мирослава Саварин), про яку без перебільшення можна стверджувати, що без неї сучасну українську літературу вже важко уявити.

Дара Корній писала спочатку для дітей, друкувала свої твори у дитячих журналах «Ангелятко» та «Ангеляткова наука», у часописах для підлітків –  «Крилаті» та «Однокласник». Перший її великий прозовий твір надрукувало видавництво «Клуб сімейного дозвілля» у 2010 році. Це був роман, написаний в жанрі міського фентезі. Книга принесла авторці третю премію у літературному конкурсі «Коронація слова» 2010 року у номінації «роман» і була удостоєна відзнаки «Дебют року» від видання «Друг читача». Цей роман також став лауреатом премії асамблеї фантастики «ПОРТАЛ-2011» – «Відкриття себе» імені В. І. Савченко. Після публікації першого роману Дару Корній почали називати «українською Стефані Майєр».

 Наступний відомий роман Дари Корній «Тому, що ти є» став вибором видавців у конкурсі «Коронація слова» у 2011-ому, роман «Зворотній бік світла» – переможець «Коронації слова» 2012 року. Книги Дари Корній активно купують на Форумі видавців, який щорічно проходить у Львові.

Під час розповіді про письменницю учні відзначили особливий талант Дари Корній – вміння оживити українську міфологію, відтворити життя сучас-ної молоді, поєднати сучасне, минуле і майбутнє у своїх творах. Творчість письменниці вирізняють глибока закоханість у слово, відчуття краси, висока образність і щирість.

Щирою була розповідь про дитинство письменниці, яка зростала у селі Княже, закінчила тут середню школу, а нині далеко від рідного дому. До болю знайомі місця: батьківська хата, левади на берегах Спасівки, росяні стежини, якими бігала в дитинстві, криниця, з якої пила цілющу і найсмачнішу воду – зринають у пам’яті як фрагменти кінофільму і кличуть до себе у снах:

Ріка життя несе дитинства човен,
Він повен мрій, натхнення повен,
А Щастя впевнено трима весло.
Прямує човен у рідне село… 

Піснею «Моє рідне село» продовжилося свято.

А далі звучала ніжна та забута мелодія дитинства, яку кожен сприймав по-своєму. Для одних – вона весела та безтурботна, для інших – трепетна і ніжна. Але для всіх – рідна та неповторна, бо неодмінно пов'язана зі школою. Кожен із присутніх прислухався, мабуть, до мелодії свого серця, своєї душі, яка стала місточком у спогади дитинства. Саме з цього розпочала свою розповідь Дара Корній. Вона зга-дала про роки навчання у школі, про своє становлення як письменниці, поділилася літературними планами, дала мудрі поради учням.

Щаслива людина, коли ступає після довгої розлуки на рідну землю. Щаслива, коли відчуває тепло і турботу, коли знає, що комусь потрібна. Саме такою поверталася із зустрічі Дара Корній. А відвідувачі «літературного кафе» відчули струни серця і душі письменниці, ближче познайомилися з її літературним доробком, із задоволенням брали автограф письменниці і найголовніше – захотіли прочитати нові твори.

Зі словами надії на нові зустрічі звернулися учасники свята до авторки. На завершення учні 5 класу під керівництвом вчителя української мови та літератури Марії Харук запропонували глядачам інсценізацію казки «Пихатий сонях». На сцені з’явилися герої казки: Сонях, Ромашка, Горобчики та Сонечка, ролі яких із задоволенням виконували юні актори.

Наостанку вчитель української мови та літератури Марія Харук побажала Дарі Корній творчого натхнення, нових літературних планів й висловила сподівання, що ця зустріч стане першою сторінкою нового роману про наше рідне село.

Ольга ОМІЛЯНОВСЬКА,
заступник директора з навчально-виховної роботи Княжівської ЗШ І-ІІІ ст.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!