Львівська національна філармонія оголосила проведення II Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика. Термін подання конкурсних матеріалів – до 1 серпня 2023 року. Призовий фонд становить 500 000 грн.
Мета конкурсу – підтримка талановитих молодих українських композиторів, які працюють в симфонічному жанрі сучасної класичної музики, формування зацікавлення широкої аудиторії до сучасної класичної музики. Важливим пунктом в системі цінностей конкурсу імені видатного композитора є популяризація та впровадження в концертні програми українських симфонічних оркестрів творів молодих українських композиторів.
У конкурсі можуть брати участь композитори-громадяни України, яким у 2023 році виповнюється не більше 40 років. Змагання є анонімним, а участь – безкоштовна.
Для конкурсу авторам необхідно подати твір для симфонічного оркестру за участю інструменту соло (з переліку: скрипка, альт, віолончель або контрабас) без застосування електроніки чи мультимедіа. Він повинен бути написаний для конкурсу (завершений у 2023 році) та не бути публічно виконаним до подачі на конкурс.
Перелік документів для участі можна переглянути на сайті конкурсу.
Проведення конкурсу забезпечує міжнародне журі:
· Юрій Ланюк, голова журі, композитор (Україна);
· Богдана Фроляк, композиторка (Україна);
· Іван Небесний, композитор (Україна);
· Кармелла Цепколенко, композиторка (Україна);
· Назарій Стець, виконавець (Україна);
· Єжи Корновіч, композитор (Польща);
· Вінсент Козловський, диригент, композитор (Польща).
Оргкомітет конкурсу:
– Володимир Сивохіп, генеральний директор Львівської національної філармонії;
– Богдан Сегін, виконавчий директор конкурсу;
– Дзвенислава Саф’ян, секретарка конкурсу.
Визначення лауреатів трьох премій та лауреата спеціальної премії від Оани та Сімона Камартін відбудеться на початку вересня.
Також 1 жовтня 2023 року під час 29-го Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» прозвучить виконання трьох творів-лауреатів премій (Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії, диригент – Вінсент Козловський).