Головна / Новини культури / Гість Сокаля – праправнук Тараса Шевченка

Гість Сокаля – праправнук Тараса Шевченка

 Музей «Людина. Земля. Всесвіт» у Сокалі має унікальну експозицію мистецьких творів і радо зустрічає гостей, аби вони помилувалися світом прекрасного. Нещодавно відбулася не просто зустріч, а екскурс у минуле, в часи, коли жив і творив наш геній Тарас Григорович Шевченко — символ духовності української нації, її самоусвідомлення. Цього дня ми стали однією «невеликою сім’єю» з праправнуком Шевченка — Миколою Павловичем Лисенком та його дружиною. Старшокласники Сокальської гімназії імені Олега Романіва разом із учителями Мирославою Іванець і Світланою Яремою підготували святкове привітання, в якому підкреслили значущість творчості Великого Кобзаря для кожного українця. 

 
Далі слово мав праправнук Шевченка. Микола Лисенко розповів про свою працю над відтворенням родоводу Т. Шевченка, про який видав книжку. Її презентував у музеї «Людина. Земля. Всесвіт» в Сокалі.
 
Творчість завжди об’єднує, будує. Анатолій та Наталія Покотюки в одному з експозиційних залів музею, присвяченому Т. Г. Шевченку, розмістили унікальні видання творів великого Поета: Кобзар (С.Петербург, 1867 р. та Женева, 1878 р.), найменший Кобзар (Краків, 1940 р.), повне видання Т. Шевченка (Львів, 1936 р.) та інші експонати. Зустрілися творчі люди, які обмінялися думками, переживаннями, сподіваннями.
 
Сподіваємось на наступні зустрічі. А відтепер і в кабінеті Шевченкознавства Сокальської гімназії залишиться згадка про візит на Сокальщину нащадка Т. Г. Шевченка. Микола Лисенко подарував нам книгу «Коріння Шевченкового роду», яка побачила світ до 200-літнього ювілею Кобзаря і має наклад усього 500 примірників. 
 
Наталія Заліско, учениця 7(11)А класу Сокальської гімназії імені Олега Романіва. 
 
 
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

sixteen − twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!