Новини культури

I відкриється душа у пісні….

Доброю традицією стало проведення творчих звітів викладачів Сокальської школи мистецтв ім. В. Матюка. Але цього разу в районному Народному домі вперше звітувала учениця цієї школи Тамара Дубенчук (на знімку  справа). І вже перший твір, який вона виконала,  арію Жармен з опери С. Каваллі "Печальне серце", став серйозною заявкою юної вокалісти. Красиве сопрано відразу зачарувало слухачів. Після виконання кожного наступного твору в залі лунали бурхливі оплески  дівчину приїхали підтримати її односельчани, родина, друзі.

Хоча юна вокаліста хвилювалася, її голос, наповнений багатьма відтінками, звучав упевнено, сильно. Тамара зуміла передати ліричний настрій українського романсу "Дивилося небо", смуток юної душі у пісні на слова Т. Шевченка "Зацвіла в долині червона калина", трепетне хвилювання у "Святому причасті", любов і вдячність до найдорожчої у світі людини у пісні "Мамо"… Їй кричали "браво" і дарували букети квітів. Найкращий з них дівчина подарувала неньці, яка зі сльозами на очах слухала виступ доньки, котра перед повним залом відкривала у пісні свою чисту, прекрасну душу.

Тамара Дубенчук цього року закінчує школу мистецтв ім. В. Матюка по двох класах  фортепіано і вокалу. В минулому році вона брала участь у творчому звіті свого викладача по класу вокалу Ірини ГрабовоїЯремко (на знімку  зліва) і загорілась бажанням і собі підготувати такий концерт. Ірина Петрівна підтримала свою вихованку. Цього разу на сцені вони також заспівали дуетом  українську народну пісню "Посилала мене мати". А ще Тамара вела соло у дівочому ансамблі "Барви" (керівник Марія Дубик): у їх виконанні гарно прозвучала пісня "Музика звучить" на слова та музику Лесі Горової. Пані Ірина також порадувала слухачів своїм співом: у її виконанні чудово прозвучали пісні "Озвуться птицями яри" та українська народна "Глибока кирниця".

На закінчення концерту п. Ірина зізналась, що хвилювалась неймовірно  як виступить її вихованка. І Тамара виправдала сподівання свого наставника.

Вже потім я попросила п. Ірину розповісти про свою ученицю. І ось що почула:

– Тамара навчається у школі мистецтв шостий рік. Першим її викладачем була Наталія Ярмола. Бог подарував дівчині з Опільського неабиякий талант. Як діамант потрібно довго шліфувати, щоб засвітилися всі його грані, так і талант потребує наполегливої праці. Тамара дуже сумлінна, працьовита, музикальна, хоча в родині немає ні музикантів, ні співаків. В її репертуарі є набагато більше творів, ніж виконала у цьому концерті. Вона співає і арії з опер, і романси, і українські народні пісні. Найбільше їй вдаються ліричні твори.

Дівчина брала участь у багатьох пісенних конкурсах, фестивалях. Зокрема, у нашому регіональному фестивалі дитячого та юнацького виконавського мистецтва "Мамині зіроньки2013", де завоювала ІІІ місце. У Львові їй присудили І місце на фестивалі "Різдвяні канікули" і вручили сертифікат із 30відсотковою знижкою на поїздку на міжнародний фестиваль "Золота перлина", який проходитиме в Болгарії в червні цього року. Що ж, успішного їй виступу!

Валентина БЛУДОВА.

65995903
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.