Новини культури

Колектив “Барвінок” з Скоморохів торік представляв Львівщину на Міжнародному фестивалі “Сонячна Болгарія”

Зразковий колектив "Барвінок" Народного дому с. Скоморохи торік представляв Львівіщину на Міжнародному музикально-танцювальному фестивалі-конкурсі "Сонячна Болгарія". Його учасники, а це  керівник ансамблю Оксана Черній, Тетяна й Наталія Мусікевичі, Назарій Бак, Софія Манашинська, Віталій Закревський, Анастасія Штокало, Ольга Остапчук, Олег Галюлька, мали змогу не лише змагатися, а й десять днів відпочивати у місті Балчик, де відбувався фестиваль.

Болгари гостинно зустріли танцюристів з України, поселили у готельному комплексі "Наслада", весь час піклувалися про нас, дбали щоб нам було зручно та комфортно. Розмовляли з нами російською, що не створювало жодних мовних бар'єрів. Приємно, що болгари багато знають про Україну, і цікавляться подіями, які у ній відбуваються.

Міжнародний фестиваль розпочався урочистою ходою танцювальних колективів вулицями міста до центральної площі. Учасники в народних строях йшли колоною, яка привертала до себе увагу ще здалеку. Вони несли прапори своїх держав та назви колективів. Згодом на центральній площі міста Балчик відбулося урочисте відкриття фестивалю. Його організатори привітали всіх і побажали танцювальним колективам перемоги. Відтак упродовж декількох днів на центральній площі міста відбувалося феєричне хореографічне шоу, на якому виступали кращі танцюристи з Білорусі, України, Росії, Румунії, Болгарії.

За ці фестивальні дні наш колектив виступив на двох танцювальних майданчиках, де глядачі щиро вітали українську "Раківчанку", закарпатський танець "На зарічку", "Буковинський святковий", "Гопак"  веселі та запальні, вони просто підносили глядачів, змушуючи підтанцьовувати, підспівувати та гаряче аплодувати. Танці підкорили глядачів досконалістю та професіоналізмом, й ті підтримали їх теплими оплесками. Високо оцінило виступ ансамблю з Сокальщини і журі, про що свідчать почесне ІІІ місце в третій віковій категорії, грамота та кубок.
Скоморохівські танцюристи почувалися справжніми зірками. До них підходили і цікавилися національними костюмами, які вони представляли на сцені. Дівчата розказували про закарпатський, буковинський та український строї, наші звичаї та традиції. Відчувалося, що мистецтво танцю у виконанні сокальчан зачіпає за живе.

За десять днів у Болгарії учасники зразкового танцювального ансамблю "Барвінок" набралися гарних вражень, відпочили й оздоровилися на морі, познайомилися з танцюристами з інших країн, з якими тепер мають змогу переписуватись по Інтернету. Вони почувалися щасливими, бо отримали високу оцінку майстерності від журі, яке запросило їх на наступний фестиваль. Це їм надає натхнення працювати над постановкою нових танців.

…І ось ми в автобусі. Позаду залишилися десять прекрасних днів у Болгарії, хвилювання перед виступом, урочисте нагородження й слова захоплення майстерністю та яскравими костюмами. Запам'яталися вітряки, яких є надзвичайно багато на полях, та великі плантації жовтогарячих соняшників по обидва боки дороги, якими засаджують поля болгарські та румунські фермери.

Скоморохівський танцювальний колектив вдячний усім, хто допоміг їм оформити документи для поїздки на Міжнародний фестиваль. Зокрема, директору ПП "Ніка" Марії Шамборовській, дирекції СП "Скомекс", приватним підприємцям  Наталії Шамборовській, Тарасові Мацюку, Юрію Прихідьку, Ігореві Роману, Ользі Гарасимчук, Ганні Биць. Завдяки їм танцювальний колектив "Барвінок" прославив Сокальщину і за межами України.

Оксана ФАРИНА,
методист по хореографічному жанру районного Народного дому.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.