Головна / Новини культури / Короткий огляд пам’яток Львова

Короткий огляд пам’яток Львова

Пам'ятник – це скульптурне або архітектурна споруда, яка зводиться на згадку видатним людям або подіям. У кожному місті України традиційними є пам'ятники героям Великої Вітчизняної Війни, і якщо не встигли прибрати з головних площ, пам'ятники діячам комуністичної партії. У всьому світі пам'ятники встановлюють не тільки для того, щоб вшанувати чиюсь пам'ять, а й для того, щоб прикрасити міський пейзаж. У Львові налічується більше десятка пам'ятників, деякі з яких побачити варто обов'язково. Погода у Львові відрізняється дощова, перед переглядом пам'яток запасіться зручним розкладним парасолькою.

Спершу розповімо про пам'ятник, який всі зможуть побачити, але вже не у Львові, а у польському місті Вроцлаві. Пам'ятник знаменитому польському поету і драматургу Олександру Фредро поляки відвезли з міста. Історія цієї особистості примітна не тільки прекрасними комедіями, які ставили на сцені Львівського театру (зараз це театр Марії Заньковецької), але і любовною історією, що вразила весь Львів за тими часами. В кінці 18 століття не приємний були розводи серед еліти суспільства, але Олександру Фредро вдалося дочекатися улюблену жінку, Софію Яблоновський, яка була дружиною одного з найбагатших людей усієї Галичини. Чоловік Яблоновський і був саме тією людиною, яка вибудувала театр, в якому ставили п'єси і комедії Фредро. Цілих 11 років тривав розлучення, після якого Яблоновська і Фредро одружилися і прожили щасливе життя до самої смерті драматурга. На місці пам'ятника Олександру Фредро зараз стоїть пам'ятник Михайлу Грушевському.

Щоб ознайомитися з пам'ятниками Львова, вам вистачить одного дня, якщо ж ви маєте намір розтягнути задоволення на кілька днів, обов'язково варто дізнатися яка буде погода у Львові на тиждень. Посудіть самі, якщо передбачаються зливові дощі – це перешкодить фотозйомці та свободу пересування. Представляємо перелік цікавих і популярних пам'яток Львова:
– Пам'ятник доблесті лікарів встановлено навпроти львівського медичного інституту на вул.Пекарська та присвячується вченим, які перші по часу СРСР відкрили кафедру онкології і користувалися радієм до 1958 року,
– На вул. Підвальній знаходиться пам'ятник першодрукареві Івану Федорову, який заснував друкарство в Росії та Україні,
– Пам'ятник художнику Никифору Дровняку розташований недалеко від Домініканського собору, художник-примітивіст прославився своїми картинами у всьому світі,
– На вул. Рози Люксембург стоїть пам'ятник козацькому отаману Івану Підкові,
– Пам'ятник Т.Г.Шевченку – один з примітних в місті, знаходиться на пр. Свободи. На цьому ж проспекті розташовані пам'ятники бравому солдату Швейку поруч з Віденською кав'ярнею і пам'ятник монаху-пивовару. Чернець на плечі тримає бочку, а на бочці примітні годинник – як не поверни їх стрілки, вони все одно стануть так, щоб показати правильний час.

Кожен день в 17-15 біля пам'ятника співає гурт «Пікардійська терція»,
– Пам'ятник Усмішці, єдиний у світі, знаходиться на вул. Вірменській, його автор Олег Дергачов,
– На вул. Сербській розташований пам'ятник австрійському письменнику Леопольду фон Захер-Мазоху, у спині пам'ятника є віконце, в якому можна побачити еротичні картинки початку 19 століття. Як ви здогадуєтеся по його прізвища, термін мазохізм з'явився не без його участі.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

fifteen − 8 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!