Новини культури

Ліс – це символ життя

Кожен день для працівників ДЛГП «Галсільліс» розпочинається з турботи про ліс, який є унікальним витвором природи і копіткої людської праці. Без любові до природи працювати на лісопідприємстві неможливо, а коли займаєшся улюбленою справою, то виконуєш її сумлінно. Працівники ДЛГП «Галсільліс» з любов'ю плекають, турбуються про ліс та оберігають його, бо він для них є істинно святим.

ДЛГП об’єднує два лісництва – Сокальське та Реклинецьке. Перше налічує понад три тисячі гектарів. Його територія складається з 11 обходів від Волині до села Сілець. Друге – 4090 гектарів і налічує 9 обходів. Його лісові масиви межують з Кам'янкоБузьким та Жовківським районами.

ДЛГП «Галсільліс» створене на базі міжколгоспних лісів, спочатку налічувало 6,5 тисячі гектарів. Нині ця площа становить 7337 га. Вдалося цього досягти шляхом приєднання земель, що вийшли з сільськогосподарського призначення. За тридцять років підприємство пережило різні періоди: були і злети, і падіння, бо у лісовій галузі все залежить від стабільності в державі. Нині в Україні неспокійно: на Сході триває неоголошена війна. У цей нелегкий для країни час працівники Сокальського ДЛГП «Галсільліс» працюють над виконанням намічених планів з лісовідновлення, лісорозведення, догляду за лісовими культурами, намагаються виконувати й зобов’язання перед партнерами. У цьому році посаджено лісових культур на площі 56,4 га, в тому числі 3,3 га нової породи для нашого регіону псевдоцуги Мензиса, дерево якої сягає висоти 5075 метрів, діаметром до 1,52,0 метра. Проведено доповнення лісових культур на площі 5,7 га, доглядів за лісовими культурами на площі 131,7 га. Створено мінералізовані смуги для запобігання розповсюдженню лісових пожеж протяжністю 115 км. Поряд з цим заготовлено ділової деревини 1682,8 куб. м, дров’яної – 5246,4 куб. м, реалізовано продукції на суму4 559 тис. грн. До бюджету сплачено 1 248 тис. грн. податків. 

Підприємство нині переорієнтовує свою діяльність на переробку деревини, для цього встановлює стрічкову пилораму, обладнує сушильну камеру. Налагодило також виробництво корпусних вуликів, дитячих майданчиків. Крім того проводить розпилювання і реалізацію дошок, брусів і інших пиломатеріалів.

Працівники ДЛГП «Галсільліс» беруть активну участь в благоустрої та озелененні рідного краю. У цьому році разом з громадськими активістами та школярами у різних населених пунктах району посадили дерева, зокрема, сосну, клен, модрину та горобину, два останні є символами життя. 

Ліс, як відомо, починається з насіння. Якої воно якості – такими й будуть бори та діброви. Виростити саджанці та посадити в землю – особлива наука та складна праця. У неї вкладають усю душу працівники Реклинецького лісництва, яке очолює досвідчений лісничий Мирослава Романчук, адже розуміють: працюють для нащадків. Бо, до прикладу, береза і вільха ростуть 60 років, сосна понад 80, а дуб 100 років. 

Лісівники Реклинецького і Сокальського лісництв живуть трудовими буднями. Вони доглядають за молодими насадженнями, проводять рубки догляду за лісом для забезпечення відповідного породного складу лісових культур, підвищення їхньої продуктивності, здійснюють оздоровчі рубки дерев, уражених хворобами і шкідниками. І, звичайно ж, особливу увагу приділяють захисту лісових насаджень від пожеж та самовільних рубок. Адже, щоб виріс ліс, потрібні роки. І прикро, коли необережне поводження людини з вогнем може за лічені хвилини його знищити та завдати непоправної шкоди флорі та фауні. Хочеться подякувати лісникам Юрію Лису з Карова та Степану Корнилову з Діброви, Домашівському сільському голові Ользі Ващишин, які загасили вогонь і не дозволили, щоб «червоний півень» знищив гектари лісу та не перекинувся на село. 

Напередодні професійного свята прийнято відзначати найкращих працівників, та на нашому підприємстві важко когось виокремити, бо у нас працюють ентузіасти, люди, які закохані у свою справу. Кожен з них з року в рік, у будьяку пору року, дбає про збереження, примноження, дбайливе і раціональне використання цього безцінного національного скарбу. Вони свідомі того, що їхня праця для майбутнього, для того, щоб Сокальщина через століття мала потужний лісовий фонд, який є легенями нашого краю. І за це їм велике спасибі та земний уклін. 

З нагоди свята Дня працівника лісу хочу привітати всіх працівників нашого підприємства, а також сусідніх – Радехівського, Жовківського ДЛГП «Галсільліс», Радехівського та Жовківського лісомисливських господарств та побажати міцного здоров'я їм і їхнім сім'ям, успіхів у роботі, мирного неба і здобутків у розбудові незалежної Української держави.

Микола ДЕМ’ЯНОВИЧ, директор ДЛГП «Галсільліс», депутат районної ради.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews