Лесині дні

Високо в небі сяють ясні зорі. Вони щасливі, бо бачать усе на світі. Незмірні морські глибини, які криють у собі безліч таємниць. Але вища і глибша над усе людська мрія, бо вона здатна осягнути і найвищі висоти, і найглибші глибини, проникнути у найбільші таємниці Всесвіту. Ось такою мрійницею народилася Леся Українка.

Незважаючи на своє кволе здоров’я, вона мріяла про досягнення миру й справедливості, гармонії в людському суспільстві. Осягнути світ цих мрій ми вирішили, відсвяткувавши 140-літній ювілей від Дня народження Лесі Українки, у Сокальському НВК "ЗШ ІІІІ ст. №2  ліцей".

Місячник, присвячений видатній українській поетесі, розпочався з тематичної виставки учнівських робіт, зокрема "Конкурсу малюнків за творами Лесі Українки" (14 класи), "Конкурсу стіннівок", у яких учні відобразили життєвий і творчий шлях Лесі (510 класи).

21 лютого пресцентр школи запропонував прослухати радіожурнал "Монологи її життя", а вчитель української мови Л. Салюкова разом з учнями 9А класу провела літературномузичну композицію "До Лесиного віночка". Гостем свята була викладач музичної школи імені Віктора Матюка п. Надія Кузій, яка під звуки бандури виконала пісні на вірші Лесі Українки.

Традиційно у всіх класах пройшла інформаційна хвилинка на тему: "Ні, я жива, я буду вічно жити!”, а також відкритий урок у 1А класі на тему: "В гостях у поетеси Лариси Косач". Усі учні були одягнуті у вишиванки, співали, декламували, дивували гостей своїм артистизмом.

24 лютого учні 9-10 класів переглянули проектні роботи на тему: "Леся Українка  національний світоч", які підготували і презентували М. Боднар, Т. Сак, Н. Гесик, М. Андрійчук, Х. Гурняк, Н. Потоцька, А. Когут під керівництвом вчителів Н. Боднар, •О. Кантор, Г. Шпуляр, О. Бубели.

А 25 лютого, у день народження Лесі Українки, для учнів 57 класів виступили учасники драматичного гуртка "Зернятко" (керівник О. Тріфонова) з літературномузичною композицією "Невмируща Лесина слава".

Н. Назар провела конкурс на кращого читця творів Великої Українки серед учнів 57 класів. Заключним акордом був виступ учениці 6А класу Марії Хомин (виконання пісень Лесі на бандурі). Також дуже гарно підготувалися учні 14 класів, під керівництвом своїх класних керівників, до конкурсу "Кращий читець Лесиних поезій", який провела Г. Мигасюк.

Учні у вишиванках, красивих національних костюмах декламували, інсценізували, відповідали на питання вікторини "Що ти знаєш про Лесю?".

Переможців конкурсів нагородять грамотами.

А поезія Лесі Українки ще довго буде підбадьорювати нас, давати надію зневіреним, підтримувати в них силу духу, кликати до гідного людини життя.

Наталія НАЗАР,
Галина МИГАСЮК,
вчителі української мови Сокальського НВК "ЗШ ІІІІ ст. №2  ліцей".

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

13 − twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!