Головна / Новини культури / Літературний вівторок у Сокальського районного літературно-мистецького об’єднання “Колос”

Літературний вівторок у Сокальського районного літературно-мистецького об’єднання “Колос”

Кожний останній вівторок місяця проводять своє засідання члени Сокальського районного літературно-мистецького об’єднання "Колос". Ось і вчергове зібрались вони в світлиці районної газети "Голос знад Бугу", щоб в дружному колі обговорити насущні питання літературного життя Сокальщини. Не могли обійти увагою таке феноменальне явище в українській літературі, як вихід у світ прозового первістка, який написала легендарна Ліна Костенко, давши йому досить шокуючи назву "Записки українського самашедшого". Цей роман викликав небувалий резонанс, захопивши своєю неординарністю весь читацький масив країни. Ось про цю небуденну подію і повела розмову відповідальний секретар Сокальського ЛМО "Колос", член Національної спілки письменників України Любов Бенедишин. Голова літературномистецького об’єднання ознайомив присутніх з іменами нових лауреатів найпрестижнішої Державної премії ім. Тараса Шевченка в галузі літератури. Ними стали Василь Шкляр за роман "Чорний ворон", в якому розповідається про одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок нашої історії  боротьбу українських повстанців проти окупаційної влади у 1920-24 рр. знаних як холодноярці, а також львів’яни: директор музею Івана Франка письменник Роман Горак і МиколаЯрослав Гнатів за десятитомник "Іван Франко". Обговорення цих значущих подій пройшло жваво: кожен мав право висловити свою думку. Порадували "колосята" своїми новими доробками. Так, Ірина Гануляк читала вірші "Жіноча мінливість"", "Вірш без назви", "Марія Мишок  "Життя  це мить", Любов Рибак  "Якби я квіткою була", Орися Віра  "Гори, свіча". Андрій Сахно читав цикл ліричних віршів, а Роман Крикун  гумореску "8 березня". В обговоренні взяли участь Любов Бенедишин, Ганна Кузьмак, Ігор Данюк, Марія Чернявська та ін.

Присутні оглянули збірник сокальчанина Василя Солтиса "Храми Сокальщини  окраса нашого краю", в якому, крім комп’ютерного набору і верстки, художнього оформлення книги, упорядник показав себе і майстерним палітурником. В його оправі книга набрала ошатного і пристойного вигляду.

Не забули привітати з днем народження і наших "колосят" Ганну Кузьмак і Романа Крикуна. Їм знайшлися щедрі слова побажань у подальшому творчому леті. Завітайте і ви на наші літературні вівторки.

Володимир ПОЛЯНЧУК,
голова Сокальського районного літературномистецького об’єднання "Колос".

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

fourteen + 5 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!