Молоді таланти, нові програми солістів-органістів, святкові концерти, цікаві виконавці, «повернення до життя» втрачених творів Максима Березовського та багато інших несподіванок подарує відвідувачам Львівський органний зал на початку цього літа.
Початок червня – завжди свято для Органного залу, адже в цей час один з найбільших інструментів України святкує свій «День народження». Цьогоріч львівському органу виповнюється 89 років, тож 4 та 5 червня маєте нагоду приєднатись до святкування на урочистому концерті. До програми увійшли твори різних епох, а також премʼєри, написані спеціально для цієї події сучасними українськими композиторами. На сцені гратимуть львівські музиканти на чолі з солістами Органного.
За день до цього, 3 червня, галерея Львівського органного залу поповниться виставкою молодого художника Гліба Рахманіна під назвою Ortus (у перекладі з латини «схід» або «початок»). Добірка картин складається з 12 пейзажів та кількох портретів, створених у різний час. Оглянути виставку можна протягом усього червня.
10 та 11 червня до Львова приїде відомий органіст-віртуоз з Австрії Лукас Гаслер, щоб подарувати свою музику в час, коли Україна найбільше потребує підтримки. Лукас Гаслер – молода зірка органного світу, успішно концертує в США, Європі та Азії, є лауреатом багатьох міжнародних конкурсів. На сольних концертах у Львівському органному залі музикант виконає твори Баха, Моцарта та Бетовена.
18 червня поєднаються два таланти української класичної музики. Піаніст та композитор Олег Безбородько гратиме фортепіанні твори свого колеги, композитора Олександра Щетинського. Шість різножанрових фортепіанних творів презентують усі періоди творчості Щетинського – від «Варіацій», написаних наприкінці сімдесятих, до «Епітафії Григорію Сковороді», яку композитор завершив нещодавно.
22 червня вперше в органному залі повністю звучатиме Симфонія №3 Каміля Сен-Санса у виконанні оркестру Львівської національної філармонії під диригуванням Івана Остаповича та солістки-органістки – Світлани Позднишевої. Віртуозні пасажі, блискуче оркестрове письмо, величне звучання органа — це все про симфонію великого композитора Сен-Санса.
Понад 200 років перші симфонії Максима Березовського вважалися втраченими, а після їхнього віднайдення росія намагалась присвоїти ці твори собі. Однак український народ відстояв право на свою музику. 28 червня о 19:00 три симфонії Максима Березовського звучатимуть у Львівському органному залі у виконанні симфонічного оркестру Луганської обласної філармонії, під батутою Івана Остаповича. Програму доповнить твір Олександра Козаренка «Ірмологіон» за мотивами давніх церковних молитвоспівів 1700 року.
8 та 9 червня чекаємо на Станіслава Калініна, соліста Харківської обласної філармонії, який виконає найбільший твір Баха для органа – органну месу Clavier-Übung III. Органна меса Баха на початку цього сезону прозвучала на харківському органі Alexander Schuke, який сьогодні вимушено замовк. У червні вона зазвучить у Львові, як ще один символ єднання країни у час війни.
Не оминуть Львівський органний зал і солісти Національного будинку органної та камерної музики, що у Києві:
– 17 та 18 червня своїм візитом та німецькою органною музикою порадує публіку народний артист України Володимир Кошуба. Музика від майстрів ренесансу (Тільман Сузато) і раннього бароко (Семюель Шейдт) до барокових геніїв з родини Бахів та романтиків Шумана і Шуберта.
– 26 та 27 червня заслужена артистка України Ірина Харечко подарує сеанс романтичної органної музики Ліста, Відора, Сен-Санса. Ідеально для теплого літнього вечора.
Продовжують свою активну діяльність у Львові музиканти Луганської обласної філармонії. У червні матимуть кілька концертів, серед них:
– 19 червня о 17:00 ансамбль дерев’яних духових інструментів представить особливі твори Россіні та Девʼєна;
– 21 червня Брас-ансамбль Луганської філармонії подарує вечір американської музики Брюса Бротона та культової симфонічної поеми Джорджа Гершвіна “Американець у Парижі”.
Окрім цього, 5 червня о 17:00, до органного залу завітає відомий гітарист Андрій Остапенко, та подарує подорож до сонячної Іспанії. Віртуозне виконання майстра не залишить байдужим нікого. А 25 червня о 17:00 зустрічайте чарівний дует Модеста Менцінського (віолончель) та Анастасії Захарченко (фортепіано). Прозвучить витончена українська камерна музика, яку свого часу створили Федір Якименко та Віктор Косенко.
Вже традиційні, але щоразу нові, улюблені концерти солістів Львівського органного залу:
– 19 червня органістка Світлана Позднишева подарує вечір Французької органної музики на своєму сольному концерті. А у дуеті зі скрипалем Адріаном Боднарем виконає музику, яка щоразу викликає аншлаг у залі: 3, 16 та 28 червня «Вівальді. Пори року»; 7 червня концерт «Вівальді. Альбіноні».
– Олена Мацелюх на концертах музики Йоганна Себастьяна Баха знайомить публіку не лише із творчістю самого композитора, але й з органом, саме на цьому концерті можна відчути всю потужність цього інструменту. Події відбудуться 5, 14, 20 та 28 червня. А також інші концерти Олени Мацелюх цього місяця: 2 червня – Музика Вівальді; 15 та 30 червня – Романтична органна музика; 19 червня, нова програма, «Англійська органна музика».
– 12 та 28 червня о 17:00 піаніст Андрій Макаревич виконає добірку ліричних, дещо меланхолійних, іноді святкових, але безумовно прекрасних вальсів Фридерика Шопена.
– 12 та 25 червня о 19:00 випускник Львівської органної резиденції Марк Новакович проведе свої органні концерти, на яких продемонструє власний свіжий погляд на органну класику. Нова інтерпретація творів Йоганна Себастьяна Баха, Дітріха Букстегуде, Луї В’єрна.
– 12 та 26 червня о 14:00 відбудуться концерти учнів Органного класу Надії Величко – органістів Віталія Дворового та Сергія Павліва.
Для відвідування подій Львівського органного залу прохання мати з собою документ, що посвідчує особу. У разі оголошення повітряної тривоги концерт буде перервано, а гостям запропоновано перейти в безпечне місце.
Більше інформації завжди доступно на сайті Органного залу, комунікаційних майданчиках Instagram, Facebook та за посиланням.