Новини культури

Львівський історичний музей запрошує на виставку фотомитця, журналіста Йосипа Марухняка

Сьогодні, 15 липня, у Львівському історичному музеї відкривається виставка фоторобіт відомого фотомитця, журналіста Йосипа Марухняка «Вишнева віхола».

За словами організаторів, ця виставка суттєво відрізняється від попередніх, адже вона більш філософська, поетична, трохи розхристана й цілковито довільна. На фотороботах – краєвиди, етюди, якісь незвичні миттєвості, абстрактні речі, портрети людей, й усі ці роботи важко поєднуються в якесь єдине ціле.

«На цю виставку надихнув мене поет Богдан-Ігор Антонич – каже Йосип Марухняк. –  Його поезія уже багато років спонукає мене дивитися на світ не просто, а трохи по-філософськи, бо в ньому я знаходжу своєрідне образне мислення, яке є емоційним, пов’язаним з порухом живої природи . У поезії Антонича є свідома стихія людського буття, міфологічна фольклористичність, пов’язана з людиною і з природою… Пізнаючи Антонича, бачиш велике серце художника і його служіння народу. Звичайно, цей поет є дуже непростий, мені здається, один з найкращих в Україні, який наштовхує на роздуми, спонукає до добра. Поєднання його поетичних рядків і моїх фотографічних картинок створюють певну нову емоційність, одне одного доповнюють».

Фотохудожник назвав свою виставку «Вишневою віхолою», бо на це надихнув вірш Антонича «Вишні», де поет пише, що «був хрущем і жив колись на вишнях»

«Вишні» — це класичний твір поета, і вся його творчість, його образне, влучне слово надихає на зображальні образи, на фотографічно-картинне їх відображення, яке поєднане з фантазією слова, домисленням нового образу, нового світобачення,— вважає фотохудожник.

«Вишнева віхола» — це вже третя фотовиставка, яку Йосип Марухняк підготував цього року.

Довідка

Йосип Марухняк — Член Національної спілки фотохудожників України – НСФУ, художник міжнародної федерації фотомитців AFIAP, член Національної спілки журналістів України, член СОФУ (Світове об’єднання фотографів — українців), учасник та призер міжнародних та всеукраїнських фотовиставок.

Джерело – http://grim.in.ua/

Голос Сокальщини на GoogleNews