Головна / Новини культури / Молодь відкриває Шевченка

Молодь відкриває Шевченка

3-5 березня у Києві відбувся фінальний етап змагання Всеукраїнського літературного конкурсу "Розкрилля душі", присвячений 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка.

Конкурс проводився у двох номінаціях: дослідницька робота (об'єкт дослідження – публіцистика Тараса Шевченка) і літературна творчість (вірш, нарис, есе). І етап – відбірний (обласний, заочний) – відбувався у серпні-листопаді минулого року, за результатами якого експертним журі було визначено переможців у кожній номінації.

Серед переможців – слухачка Сокальської МАН Роксоляна Дмитрук. До участі у фінальному етапі конкурсу були допущені 94 оригінальні роботи, з яких 40 пошукових і 54 творчі.  На урочистому відкритті фіналу, що проходило в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі "Мистецький Арсенал", талановитих школярів привітали президент Малої академії наук України, член-кореспондент Національної академії наук України Станіслав Довгий, заступник директора Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України Сергій Гальченко, поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч Іван Драч та Микола Жулинський. Журі відзначило, що в кожній конкурсній роботі Шевченко – актуальний, сучасний і різний. Кожен з учасників намагався відкрити Шевченка по-новому, зазирнути у його спадщину з тих ракурсів, з яких ще не бралися дослідники. Сергій Гальченко, заступник директора Інституту літератури імені Тараса Шевченка, високо оцінив роботи конкурсантів: "Хотілося б відзначити оригінальність підходу до аналізу текстів. Це все вже було проаналізовано видатними вченими, шевченкознавцями, теоретиками, а тут ми бачимо цікаве дитяче, але не зовсім дитяче бачення. Такі речі, це незвичне дитяче бачення, обнадіюють, що ми матимемо покоління талановитих вчених, не обов'язково навіть філологів, але обов'язково достойних громадян України".

 Гідно представивши Львівщину на Всеукраїнському етапі, Роксоляна Дмитрук, слухачка Сокальської МАН, учениця 11 класу Сокальського НВК "ЗШ І-ІІІ ст.№4-ліцей" здобула ІІ місце і нагороджена дипломом ІІ ступеня та цінними подарунками. Підготувала призера вчитель української мови та літератури Сокальської Малої академії наук учнівської молоді  Мирослава Багрій.

Світлана МУСІЙ,
директор Сокальської МАН.

 

На знімку: команда Львівщини з професором, академіком НАН України Миколою ЖУЛИНСЬКИМ під час нагородження в Києві.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

three × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!