Головна / Новини культури / Музей «Людина.Земля.Всесвіт» запрошує на виставку волинської художниці

Музей «Людина.Земля.Всесвіт» запрошує на виставку волинської художниці

В Сокалі, в музеї «Людина. Земля. Всесвіт» пройшло відкриття виставки картин художниці Валентини Михальської, з сусідньої Волинської області. В експозиції представлена лише невелика частина її колекції, 50 робіт з 1000, але і вони відразу говорять великий талант мисткині. Працює художниця в основному акварельними фарбами, у техніці туш-перо. Всі ці різноманітні техніки вона вміло використовує у написанні іконопису, монотипій, книжкової ілюстрації, пейзажі і натюрморти.

На жаль, сама художниця не змогла бути присутньою на відкритті своєї виставки. Через серйозну хворобу, яка спіткала Валентину Михальську в дитинстві, вона перестала ходити. Про саму мисткиню гості музею мали можливість побачити та почути завдяки відео та телефонному зв’язку.

У своїх інтерв’ю Валентина розповідала, що її було лише 11, як сталось лихо і вона не могла ходити. І як дитині сидіти цілими днями в чотирьох стінах, треба було заповнювати пустоту. Так вона почала шити, вишивати, плести шалики і починала малювати. Доля звела її з художником Михайлом Найдьоновим, який і навчив як малювати фарбами. Його настанови і стали початком творчості.

У 1991 році в Луцьку пройшла її перша персональна виставка картин. Валентина Михальські брала участь в ІІІ Міжнародній художній виставці в Люблені, Республіка Польща, в міжнародних конкурсах «Премія миру», які проходили в Італії. В 2003 році на Волині заснована обласна мистецька премія імені Валентини Михальської. Мисткиня перший лауреат обласної мистецької премії імені Йова Кондзилевича, нагороджена Орденом Княгині Ольги ІІІ ступенія.

Роботи волинської художниці ілюструють весь її творчий шлях, від перших пошуків до сьогоднішніх днів. Присутні мають змогу побачити унікальні мініатюра на фотопапері, є серія графічних робіт під назвою «червоне і чорне», які об’єднані саме цими двома кольорами. У них роздуми автора про духовний та душевний світ. Отож, Валентина Михальські свої обмежені фізичні можливості сповна компенсувала картинами. Її роботи просякнуті добротою, гармонією, любов’ю до життя, а її життєве кредо «Я зможу навіть тоді, коли не зможу».

Діятиме виставка волинської художниці  в музеї «Людина. Земля. Всесвіт» до 25 лютого:

 

Сокаль FM

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

four × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!