Новини культури

​На Львівщині відзначать 300-річний ювілей Григорія Сковороди: перелік тематичних заходів

​У суботу, 3 грудня, на державному рівні Україна відзначатиме 300-річний ювілей відомого українського філософа, богослова, письменника, педагога Григорія Сковороди.

Департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА інформує про заходи в установах культури.

​Аби привернути увагу до філософії свободи духу, осмислення по-новому філософсько-релігійного світогляду мислителя у Львівському музеї історії релігії (пл. Музейна 1) діє виставка «Мудрість як зброя». Це проєкт наукової працівниці музею Софії Каськун за підтримки Українського культурного фонду.

​В основі задуму виставки – візуалізація духовної спадщини філософа, ознайомлення широкого кола відвідувачів з мудрістю світобачення та життєвими порадами Сковороди, що полегшило б сприйняття викликів воєнного часу. На виставці представили твори 22-х авторів, які працюють у галузі живопису, графіки. Проєкт об’єднав різні покоління митців та різні художні школи з усієї України.

​На виставці також представлені 58 тематичних авторських плакатів студентів факультетів дизайну і реклами трьох вузів: Харківської державної академії дизайну і мистецтв, Київського національного університету культури і мистецтв та Київського університету культури.

​У Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького 3 грудня о 15:00 год (пр. Свободи 20, м. Львів) відбудеться відкриття мистецького проєкту «Той, чия совість – як чистий кришталь…» Монументальна експозиція-фонтан «Не рівна всім рівність», плакати на сковородинівську тематику, таймлайн-інфографіка про життя філософа, лекції відомих науковців і педагогів.

​У п’ятницю, 9 грудня, з нагоди 300-річчного ювілею Григорія Сковороди вперше у репертуарі Львівської національної опери та національних оперних театрів України – прем’єра модернового балету «Пізнай себе» на музику Дмитра Данова. Сучасна постановка Василя Вовкуна є квінтесенцією ідей та думок великого мислителя й демонструє, наскільки актуальними та позачасовими вони є. Початок о 18:00 год.

Голос Сокальщини на GoogleNews