Новини культури

На Львівщині відзначили переможців обласної літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди

26 червня, відбулась урочиста церемонія нагородження переможців обласної літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди, яку призначають за кращу поетичну збірку патріотичної тематики.

Участь у нагородженні взяв заступник голови Львівської ОДА Іван Собко.

«Мені дуже приємно бути присутнім на цьому заході, знати і бачити цих чудових авторів, які своєю літературною працею доводять, що патріотизм – це не просто вишиванка. Сьогодні, у час пандемії, багато хто знаходив розраду у книгах. І я щасливий, що серед нас є ті, хто є творцями цього важливого патріотичного і мудрого слова, яке згодом переходитиме з покоління в покоління, буде нашою зброєю і обороною» – зазначив Іван Собко.

До фінальної частини літературного змагання увійшли книги: «Відстань до кордону» Оксани Бігун, «Нескорені духом» та «Окрилені злети» Левка Воловця, «Порив і подив» Марії Людкевич, «Атоманія» і «Торба» Ігоря Гургули, «Холодноярська мова» Олександра Гордона (Львівщина), «Огневерги арканів родинних» Миколи Савчука зі Хмельниччини, та «Вікна» Ірини Мельник з Рівного.

Лауреатом першої премії стала Оксана Бігун, другу премію отримав Микола Савчук, третя відзнака – в Марії Людкевич.

Заохочувальний диплом «Молода надія» і премію отримала Ірина Мельник.

Почесний диплом в номінації «Гордість нації» посмертно отримав український поет, прозаїк, перекладач, Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, багатолітній в’язень радянських концтаборів Іван Гнатюк. Нагороду вручили доньці Івана Гнатюка Любові Савці.

Довідково:

Катерина Мандрик-Куйбіда (1927 – 2004) – уродженка Прикарпаття, учасниця визвольних змагань, довговічний політв’язень. У 17 років стала підпільницею-зв’язковою УПА. За участь у визвольних змаганнях була засуджена до 10 років ув’язнення в таборах суворого режиму. У роки підпілля і в таборах найпотаємніше висловлювала у віршах, які побачили світ у роки незалежності. У збірці «Ой летіли журавлі» вміщено понад 170 пісень, записаних з голосу Катерини Куйбіди. Реабілітована 1991 року.

На Львівщині відзначили переможців обласної літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди

На Львівщині відзначили переможців обласної літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eight + seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.