Новини культури

На Сокальщині – бережне ставлення до пам’яток архітектури

У Сокальській райдержадміністрації відбулася кущова нарада за участю начальника відділу охорони культурної спадщини та культурних цінностей Львівської ОДА Андрія Левика, представників органів культурної спадщини, працівників районних адміністрацій та міст обласного значення відповідальних за охорону культурної спадщини. Учасників наради привітав голова районної ради Ігор Дацюк. На семінарі обговорили актуальні питання з охорони культурної спадщини, зокрема, формування державного Реєстру об’єктів культурної спадщини та повну їх інвентаризацію; порядок включення, виключення з Реєстру об’єктів культурної спадщини; неналежне використання пам’яток культової архітектури та проведення самовільних ремонтних робіт; про відповідальність користувачів за Законом України «Про охорону культурної спадщини».

Доповідачі доповнили виступи наочними відеоматеріалами, а також обговорили актуальні та наболілі питання з представниками Сокальської, Жовківської, Радехівської, Яворівської, Кам’янкаБузької адміністрацій та м. Червоноград. Одним із суттєвих було неналежне використання пам’яток архітектури та проведення на них самовільних робіт, що призводить до знищення і руйнації об’єктів. Прикладом цього є те, що дерев’яні храми все частіше потрапляють під нефахове втручання користувачів, які оббивають їх пластиковою вагонкою, фальшбрусом, кольоровою бляхою тощо. Підтвердженням стала продемонстрована фотофіксація знищених пам’яток, як прикладу неправильного підходу до їх використання.
Представники районів поділилися досвідом роботи з виконання програм щодо збереження об’єктів культурної спадщини у своїх регіонах, провели аналіз стану пам’яток та їх використання, а також розповіли про заплановані заходи.

Учасники семінару отримали роздаткові матеріали, необхідні у подальшій роботі.

Ганна ЦАРИНСЬКА, головний спеціаліст відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігій РДА.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.