Головна / Новини культури / На Сокальщині відзначили Всесвітній день води

На Сокальщині відзначили Всесвітній день води

Уже традиційно, 22 березня, ми відзначили Всесвітній день води, який у 2015-ому проходить під гаслом «Вода і сталий розвиток», адже питання водозабезпечення дуже актуальне для всього людства. Кожен з нас повинен замислитись, що є для нього вода.

Реалізацію державної політики з питань водного господарства в галузі використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів на території району забезпечує Сокальське управління водного господарства. Управління проводить догляд за водними об'єктами, які знаходяться на його балансі, а це – 705,7 км меліоративних каналів та 183,1 км водоприймачів, з них – 229,1 км річок. Наші працівники обстежують річки, ставки, прибережні смуги на території району, інвентаризують та упорядковують джерела.

Без води немає життя, але вода може бути і небезпечною, тому необхідно вчасно вживати заходів для попередження її шкідливої дії. Цьогоріч прогнозується засушливий весняний період, що дає надію на спокійну весну без підтоплень населених пунктів. Але розслаблятися не можна, бо в засушливий період дуже велика небезпека загоряння торф'яників. І наше управління працює в цьому напрямку, щоб акумулювати воду для запобігання торфопожеж. На території Белзької міської ради в лютому вже виникли торф’яні пожежі. З метою їх ліквідації управління влаштовувало тимчасові земляні перемички, регулювало рівень води в каналах за допомогою шлюзіврегуляторів. Працівники управління постійно проводять спостереження для запобігання виникнення торфопожеж.

В районі нараховується 144 ставки, з них орендується – 39. Передача ставків в оренду є одним з важливих факторів забезпечення санітарноепідемічного благополуччя. В зв'язку з набранням чинності Закону України «Про аквакультуру» вносяться зміни до договорів оренди водних об'єктів в частині орендної плати. Згідно з останніми змінами в законодавстві, районний бюджет поповниться коштами за оренду водних об'єктів.

Місцеві громади все активніше залучаються до упорядкування водних об'єктів в своїх населених пунктах. Зокрема, нещодавно така робота проводилась на території Поторицької сільської ради в селі Поториця, де силами мешканців села розчищено ставок та джерело. На території Сілецької сільської ради в с. Сілець за кошти сільської ради управлінням проведено розчистку та благоустрій джерела.
Колектив нашого управління вносить свою частку в покращення і оздоровлення водних ресурсів. Зараз проводиться місячник озеленення, прибирання та благоустрою. Зокрема, під час місячника управління проводитиме роботи з розчистки русел річок, прибережних захисних смуг, упорядкування джерел.

Ольга КРАВЕЦЬ, головний фахівець з використання водних ресурсів Сокальського управління водного господарства.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eight − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!