Новини культури

На Сокальщині хочуть відновити пам’ятний знак, споруджений на честь Сокальської битви

29 січня голова Сокальської районної ради Микола Пасько провів нараду щодо вшанування у 2019 році 500 річчя Сокальської битви, яка відбулась  біля околиць Сокаля між об’єднаним військом Литовського Князівства під орудою князя Констянтина Острозького з татарським військом хана Мехмед Гірея І.

У засіданні взяли участь заступник голови райради Василь Бойко, районний депутат Олег Солодяк, головний архітектор Мирослава Баралус, начальник міськрайонного управління у Сокальському районі та Червонограді ГУ Держгеокадастру у Львівській області Сергій Бермес, директор КП «Архітектурно-планувальне бюро» Тетяна Дідик та начальник Сокальського управління водного господарства Василь Новосад.

Присутні обговорили можливість відновлення пам’ятного знаку, який знаходився в селищі міського типу Жвирка, поблизу монастиря Бернардинів, створення рекреаційної території на березі Західного Бугу.

Як зазначив ініціатор проведення наради Олег Солодяк, в архівних документах збережена інформація про пам’ятку XVII-XVIII cтоліть, яка була споруджена на честь загиблих героїв 1519 року, і яка у радянські часи була знищена. В даний час у громадськості  є намір відновити цей пам’ятний знак історії для прийдешніх поколінь народів, які мають спільні сторінки славної і трагічної історії.

В результаті засідання присутні домовились про подальші кроки щодо вшанування 500 річчя Сокальської битви та відновлення пам’ятника.

Нагадаємо, що в ході 36 сесії Сокальської районної ради депутати прийняли звернення до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Львівської обласної ради, Львівської ОДА  щодо оголошення 2019 року роком Сокальської битви 1519 р.

 

65791195
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.