Новини культури

На Сокальщині пройшли українсько-польські Дні Добросусідства

30 червня на Сокальщині, в селі Волиця відбулись українсько-польські Дні Добросусідства, які пройшли під гаслом «Партнерство заради розвитку». В їх межах до нас завітали гості з сусідньої Польщі: бурмістр Дрохічина Войцех Божим, бурмістр Щебжешина Хенрик Матей, голова комісії з питань бюджету повітової ради в Остроленці Станіслав Ліпка, голова ради гміни Кадзідло Барбара Бомчак. З українського боку взяли участь в урочистостях голова Сокальської районної ради Микола Пасько, голова Сокальської райдержадміністрації Андрій Дяченко, депутат райради, виконавчий директор Асоціації рад Сокальщини Віктор Притулко, начальник відділу з питань культури, охорони культурної спадщини, туризму та релігії Сокальської райдержадміністрації Руслана Антонюк, а також окремі голови місцевих рад Сокальського району, які мають налагоджену співпрацю із польськими сусідами

Польських гостей зустріла із короваєм господиня свята, сільський голова Волицької сільської ради Надія Білик. Захід урочисто розпочався виконанням гімнів України та Польщі, після чого керівники звернулися до гостей з вітальним словом. Голова райради Микола Пасько подякував закордонним партнерам за тісну співпрацю. Сокальська районна рада реалізовує три міжнародні проекти спільно із польськими та білоруськими партнерами. Зокрема з гміною Дрогічин є спільний проект «Єднає нас Буг – утворення двох транскордонних байдаркових туристичних маршрутів». Користуючись нагодою, Микола Пасько подякував бурмістру гміни Дрохічин Республіка Польща Войцеху Божиму, за теплий приойм, який він в минулому році організував для дітей з прифронтового міста Попасна. В рамках підписаної угоди про співпрацю між Сокальським та Попаснянським райнами, на наших теренах кілька днів відпочивали школярі зі Сходу. Вони також змогли побувати в сусідній Польщі.

   На Сокальщині пройшли українсько-польські Дні Добросусідства   На Сокальщині пройшли українсько-польські Дні Добросусідства

Родзинкою святкування була концертна програма, у якій брали участь чоловічий та жіночий колективи с. Волиця, ансамбль «Галицькі візерунки» с. Комарів, танцювальний колектив Бужани с. Ільковичі, акордеоніст Назар Куртяник та бандуристка Христина Брезіцька, а також заслужений артист України Ігор Богдан.

На території стадіону, де відбувалося святкування, було представлено багато локацій, а саме: виставка експонатів місцевого мешканця с. Комарів Павла Бугая та вишивок завідувача сільською бібліотекою с. Волиця Ярослави Галушки; виставка військової техніки, польова кухня та виступ кінологів Великомостівської військової частини; колектив Комарівського дитячого садочка частував усіх присутніх рибною юшкою; діти розважилася на атракціонах.

Додамо, що українсько-польські Дні Добросусідства проводяться на наших теренах вже не вперше, з метою привернення уваги громадськості до розвитку транскордонної співпраці різних структур економічного, соціального та культурного життя.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.