Головна / Новини культури / Учениця Сокальської гімназії Марія Латинник на Всеукраїнській виставці провела екскурсію з Президентом України Віктором Януковичем

Учениця Сокальської гімназії Марія Латинник на Всеукраїнській виставці провела екскурсію з Президентом України Віктором Януковичем

Вже другий рік я з приємністю навчаюся у творчому об’єднанні мистецтвознавців Сокальської Малої академії наук учнівської молоді.

Цього року із захопленням опрацювала науково-дослідницьку роботу на тему: "Духовно-мистецька сутність вишивок Марії Савчин". У цій праці, під керівництвом вчителя О. Владичко, дослідила звичаї і традиції сокальської вишивки чорними нитками ХІХХХ століть. Завдяки зібраному матеріалу отримала запрошення на першу Всеукраїнську виставку звіт дитячої творчості "Країна юних майстрів", яка проходила в м. Києві за участю керівництва держави.

На експозиції у Київському палаці дітей та юнацтва були представлені творчі роботи майже 300 переможців Малої академії наук України. Виставку відвідало майже десять тисяч школярів з усієї країни та керівництво держави, зокрема, Президент України Віктор Янукович, котрий визнав, що отримав велике позитивне враження від побаченого. Бо твори, які були виставлені, не могли не вражати. Це свідчить про те, що Україна має майбутнє  це талановиті діти, молодь, здатна будувати красиву, сильну країну.

Оскільки виставка мала назву "Країна юних майстрів", то загалом вона ділилась на декілька міст. Щодо мене, то була "мером містечка мистецтвознавства", одягнена у сокальську вишиванку сучасного крою, і моя робота пов’язана з доробками народної майстринівишивальниці Марії Савчин, яка є рідною бабусею. Вона передає мені досвід, навчаюся в неї майстерності.

Від оргкомітету супроводжувала в нашому містечку Президента Віктора Януковича і давала пояснення. Для демонстраційної виставки були підготовлені роботи як 50літньої давності, так і найновіші роботи 2011ого. Наприклад: " Прогулянка під дощем", "Немовля", вишита картина із зображенням національної символіки, "Ангел  хоронитель" та декілька рушників.

На закінчення учасники Першої Всеукраїнської виставки  звіту дитячої творчості " Країна юних майстрів" були нагороджені дипломами Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, Українського державного центру "Мала академія наук України".

Нагороди вручив Президент МАН України академік С. Довгий.

В свою чергу, ми, школярі, завдячуємо своїм успіхам прекрасним вчителям  наставникам, які навчають нас чудовому мистецтву, вмінню любити справу і рідну землю.

Марія ЛАТИННИК,
учениця 11 класу Сокальської гімназії ім. Олега Романіва,
кандидат у дійсні члени МАН.

  

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

two × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!