Упродовж 6 днів учасники майстер-класу, під керівництвом реставраторки зі стінописів, відкриватимуть історичну поліхромію під’їзду будинку на вул. І. Рутковича, 12. Організатори майстер-класу – ЛКП «Бюро спадщини» та реставраційна майстерня «Гарда».
Про це повідомили у ЛКП «Бюро спадщини»
Зняття цих набілів – це перший і найважливіший етап реставрації. Мета заходу – на прикладі цього будинку показати комплексний підхід до реставрації під’їздів в історичній частині міста, і пояснити чим відрізняється класичний ремонт від реставрації.
“Цим заходом ми хочемо спонукати мешканців свідомо підходити до проведення робіт у своїх помешканнях та приміщеннях спільного користування. Якщо йдеться про історичні будинки – то необхідно залучати фахових архітекторів та реставраторів і дотримуватися їхніх рекомендацій”, — говорить директор ЛКП “Бюро спадщини” Павло Богайчик.
Майстер-клас триватиме один тиждень, а реставраційні роботи у під’їзді – до кінця року. Їх самостійно фінансують мешканці будинку.
“У нас не стоїть завдання випустити плеяду реставраторів, в нас стоїть завдання навчити людей правильно підходити до реставрації. Які етапи можуть самостійно виконувати мешканці, коли треба зупинитися і кликати майстрів-реставраторів. Якщо ми правильно розчистимо ці набіли, то це є 90 % якісної реставрації. Наше завдання — показати, чим відрізняється класичний ремонт з побілкою від реставрації та прищепити людям відчуття красивого та автентичного”, — говорить Ірина Гірна.
“На прикладі цього будинку ми хочемо показати комплексний підхід до реставрації під’їздів в історичній частині міста. Тутешні розписи не є надто особливі, але і вони, і ліпнина, і двері, і бруківка збереглися і мають бути не просто поремонтовані, а саме відреставровані. І я дуже тішуся, що в цьому будинку живуть люди, які розуміють цінність реставрації, які вирішили самі профінансувати роботу фахівців і відновити все комплексно”, – зазначає засновниця реставраційної майстерні “Гарда” реставраторка Ірина Гірна”, – додає пані Ірина.
“Львів’янам часто кажуть, що нам дуже пощастило, адже у нас збереглося набагато більше спадщини ніж в інших містах. І це правда. Але водночас, ми бачимо як люди скуповують нерухомість саме в історичній забудові через її цінність на ринку, не розуміючи що саме робить її такою цінною. А цінною її робить саме збережена історична столярка, паркет, ковка, розписи, ліпнина… Люди повинні усвідомлювати як багато праці треба докласти, щоб навіть зберегти, те що є”, – розповіла одна з учасниць майстер-класу, Лілія Сушко.
Долучитися до процесу, або ж поспостерігати зможуть усі охочі, прийшовши на вказану локацію з 14:00-17:00 год щодня, до 24 червня включно.
Нагадаємо, цьогоріч це вже другий захід присвячений реставрації поліхромій (стінописів), який ми співорганізовуємо. Раніше, у Львівському муніципальному мистецькому центрі, на вул. Стефаника, 11, відбулося відкриття виставки “Моя квартира скинула шкіру”, на якій представили трансфери історичних стінописів Львова ХVI – ХIX століть та провели ряд освітніх заходів. Захід реалізовувався у співпраці Львівського муніципального мистецького центру, ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища, KARP Restorer, реставраційної майстерні «Гарда», Replus bureau та інших популяризаторів розписів на стінах та стелях Львова.