Новини культури

Низівчанка – жіночий ансамбль села Низи

Неподалік княжого Белза розкинулося мальовниче село Низи, яке славне своєю історією, багате культурними традиціями та звичаями. Їх свято шанують у кожній родині та відтворюють на сцені сільського Народного дому. Чимала заслуга у цьому завідуючої Віри Середохи, яка щоразу організовує якийсь цікавий захід до державнонаціональних чи релігійних свят, розповідає як колись святкували їх наші діди та прадіди. Активну участь у них бере жіночий ансамбль «Низівчанка», який не одне десятиліття радує своїм співом односельчан. Ветераном ансамблю є сімдесятирічна Стефанія Дзярук, яка виступає в ньому з перших днів його заснування.

«Низівчанку» добре знають й в навколишніх селах. Не раз ансамбль виступав у Великомостівському геріатричному пансіонаті. І торік напередодні Новорічних свят вони побували тут знову. «Низівчанка» подарувала присутнім справжнє свято пісні, в вервечку яких ввійшли українські народні пісні, колядки, щедрівки. А Віра Середоха напекла для підопічних Великомостівського пансіонату коржиків та вафель.

У Низівському народному домі щовечора збирається молодь, бо їй тут затишно та комфортно. Вона може поспілкуватися, пограти у теніс, послухати музику та потанцювати. Або ж навіть випробувати свої театральні здібності, бо не раз аматори художньої самодіяльності ставлять вистави та сценки до різноманітних свят. Цікаво й весело минули новорічні свята у селі Низи, які розпочалися з Дня святого Миколая. Ще досі сільська малеча згадує святого Миколая, який приходив до них додому з подарунками. Ініціатором цього теж була п. Віра, яка придумала сценарій та вмовила Сергія Курицького стати на один день святим Миколаєм для сільських дітлахів.

А в перший день нового року працівники культури запросили односельчан на вечорниці до Народного дому. Їх чекали господарі, яких майстерно зіграли аматори художньої самодіяльності – Ганна Муха (дячиха) та Степан Кочоцік (господар). Невдовзі до них завітали куми… На сцені тривало дійство, яке поєднало минуле та сучасне. Наприкінці Ванівський сільській голова Галина Пагула привітала односельчан із Новим роком та Різдвом Христовим та подякувала спонсорам – місцевим підприємцям – Володимиру Андрієцькому, Володимиру Середосі, Надії Дубенчук, Володимиру Комбелю, Оресту Левицькому за їх вагому допомогу в організації багатьох культурних заходів. Організатори також підготували чимало конкурсів та цікавих художніх номерів. Кожен знайшов щось цікаве для себе. А потім лунала музика, яка задовільнила смаки людей різних поколінь. Після вечорниць над селом засвітилися феєрверки. З таким добрим настроєм розпочався 2011й рік у низівчан.

Згодом його додали ще й різдвяні свята. В оселі односельчан приходив вертеп, який дзвінкою колядкою прославляв маленького Ісуса. Ось так весело, з піснями зустріли низівчани Новий рік та відсвяткували Різдвяні свята. А все завдяки ентузіазму та творчому запалу завідуючої Народним домом Віри Середохи.

Мирослава ОГОРОДНИК, секретар Ванівської сільської ради.

Голос Сокальщини на GoogleNews