Новини культури

Про бібліотеки майбутнього

У приміщенні Українського католицького університету проходив Міжрегіональний ярмарок "Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє", який організували Програма "Бібліоміст", Львівська обласна універсальна наукова бібліотека, Львівська міська громадська організація "Інститут політичних технологій". На ярмарку побувала делегація з Сокальщини у складі директора Сокальської РЦБС Тетяни Лободи, методиста Людмили Дідик, завідувача бібліотеки-філії с. Забужжя Світлани Коляди, волонтерів проекту Ольги Коляди, Олесі Врубель та автора цих рядків.

 Офіційну частину церемонії відкрив головний менеджер програми "Бібліоміст" Меган Волк, який привітав учасників та гостей ярмарку і зазначив, що проведення ярмарку – важливий етап на шляху модернізації інформаційного сервісу і бібліотечно-інформаційного обслуговування користувачів. Виступали також начальник відділу аналізу та прогнозування діяльності бібліотек Міністерства культури України Лариса Нікіфоренко, завідувач науково-методичного відділу Національної парламентської бібліотеки України Інна Цуріна, заступник голови Львівської ОДА Ірина Романів та інші… Упродовж двох днів майже 200 учасників з Волинської, Рівненської, Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької та Хмельницької областей відвідали експозиції унікальних бібліотечних проектів. Завдяки яскравим експозиціям відвідувачі та учасники ярмарку змогли познайомитися з цікавими та оригінальними бібліотечними інноваціями.

Приємно, що серед учасників ярмарки з восьми областей,одним з найкращих на екпозиції визнали проект бібліотеки – філії с. Забужжя Сокальського району. Його презентували завідувач бібліотеки Світлана Коляда та волонтери проекту – Ольга Коляда, Олеся Врубель та автор цих рядків. Вони знайомили присутніх з проектом "Промінь надії", який передбачає роботу з людьми з обмеженими можливостями, дітьми та молоддю з малозабезпечених сімей і членами родин трудових емігрантів та інформували про інноваційні послуги, які зможуть надавати громаді. Бібліотека-філія с. Забужжя тісно співпрацює з Сокальською районною асоціацією інвалідів. Волонтери розповсюджували буклет про проект "Промінь надії", листівку про інноваційні послуги та календарики.

 Також у програмі було передбачено низку конференцій, які відбулися в шести малих групах. Кожен учасник долучився до формування спільного плану дій, котрі допоможуть у розвитку українських бібліотек. Захід пройшов змістовно, насичено, цікаво. Бібліотекарі різних областей знайомилися, спілкувалися між собою та обмінювалися досвідом. Це був справжній ярмарок, на якому головним було створення моделі бібліотеки майбутнього.

 Оксана КОНОНОВА,
 голова Сокальської районної асоціації інвалідів.

750809632
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.