Головна / Новини культури / Образ мами – святий

Образ мами – святий

«Мамо, мамочко, матусю» – такими словами ведуча Іванна Павлик розпочала святковий захід, приурочений Дню матері, який відбувся в БФ «Карітас-Сокаль». І справді, образ мами святий для кожної людини. Вона – найближча, найрідніша, найдобріша і найкрасивіша у світі. Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово. Її турбота, піклування, щира молитва супроводжують нас у далеких житттєвих дорогах, а материнська ласка гріє весь вік аж до старості. Чи не тому раз по раз на очі присутніх набігали сльози, – а тут зібралися підопічні територіального центру, одинокі та пенсіонери. Багато з них прийшли вперше. На жаль, нині День матері затьмарений подіями на сході України. І це для матерів чергове переживання за долю дітей та внуків. Адже скільки лихоліть та болю завдала колись війна матерям, скільком вона забрала синів, доньок та чоловіків. Не приведи Боже до цього. Материнська любов є безцінна, безкорисна, жертовна… Мама завжди чекає дітей додому та молиться за них.

З молитви «О, Маріє, Мати Божа», яку заспівувала солістка Любов Тодорук, розпочався концерт. Пісню підхопив ансамбль територіального центру «Надвечір’я» та весь зал.

А далі учасниці ансамблю підготували для гостей вервечку українських пісень про маму та Україну: «А сорочка мамина біла, біла», «Про маму», «Батьки», «Степом», «Журавка», «Яблуні», «Виростеш ти, сину» та інші. Їх під музичний акомпанемент Клави Маркової виконували всі учасниці – це Оксана Підгородецька, Анна Перев’язко, Любов Тодорук, Христина Костюк, Ганна Валько.

Сумні пісні перепліталися з жартівливими – «Баба в Америку поїхала», «Я весела з роду», «На базар ходила», які присутнім додали гарного настрою. Після кожної пісні Іванна Павлик читала гуморески Павла Глазового: «Їде жінка лікуватись», «Доля наша чоловіча», «Осел і ослиця», «От мужчинам дорікають»,
«Рома і Рима»… Кожен міг насміятись досхочу.

 Опісля привітав жінок із Днем матері голова БФ «КарітасСокаль», митрофорний протоієрей, священик кафедрального собору св. ап. Петра і Павла, отець Ярослав Кащук: «Ми схиляємо голову перед Матір’ю, яка є берегинею роду та є найсвятішою людиною на землі». Він згадав старовинні пісні «Рідний краю» та «Про маму», які дружно всі заспівали.

Схвильовані такою увагою, запрошені щиро дякували учасницям ансамблю «Надвечір’я», його організаторам – працівникам територіального центру та БФ «Карітас-Сокаль», за гарні пісні та подарували їм квіти.

Наприкінці на всіх запрошених чекав солодкий стіл, солодощі на який спонсорувала директор ПП «Ніка» Марія Шамборовська.

Любов МЕЛЬНИЧУК, соціальний працівник територіального центру

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

five × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!