Кожний народ має своїх великих видатних поетів і письменників, якими пишається перед світом. Тарас Григорович Шевченко по праву займає почесне місце, бо з вогнем у душі захищав свободу і незалежність Вітчизни, честь і гідність народу. Щороку з першими весняними променями ми, українці, у кожному куточку землі, де б’ється українське серце, згадуємо свого великого національного провідника і поета Тараса Шевченка. Вшанували великого Кобзаря і жителі нашого села.
Завідувач Народного дому Любов Лах та бібліотекар Оксана Марунич до ювілею готувались заздалегідь. В Народному домі було підготовлено виставку фотоальбомів, портретів, вишивок, книг про Шевченка, старовинних «Кобзарів», які принесли жителі села, організовано тематичну виставку, присвячену 200-ій річниці від дня народження Шевченка, та виставку малюнків читачів бібліотеки, приурочену творчості великого Кобзаря. У святково вбраній залі зібралися жителі Боянич і навколишніх сіл.
Зважаючи на події, які відбулися в Україні, присутні вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Відеоролик, присвячений полеглим патріотам, змонтував Роман Дмитрів. Під мелодію пісні «Над землею тумани» школярі Бояницької школи винесли запалені лампадки.
Ярослав Гаврилів, директор Варязької школи, за допомогою мультимедійної презентації перегорнув сторінки життя нашого українського пророка.
Ірина Караман, викладач Сокальської школи мистецтв ім. В. Матюка, з сином Назарієм інсценували епізоди дитячих років Тараса. У її виконанні зворушливо прозвучала колискова «Люляй, люляй, мій синочку». Учні Бояницької ЗШ І ступеня розповіли про творчість видатного поета, декламували вірші Шевченка та співали пісні. Усний журнал супроводжувався слайдовою презентацією, яку підготували вчителі школи.
Свято було цікавим тим, що до його проведення залучили людей різного віку: наймолодша, трирічна учасниця Лідочка Гаврилів дебютувала на сцені з віршем Шевченка «Зацвіла в долині червона калина». Учні Бояницької школи, їхні батьки та вчителі, працівники Народного дому виконали низку пісень, поезії Тараса Шевченка. Своїм сольним співом зачарували Ірина Скрипець і Софія Дмитрів. Ніна Мачинська, вчитель Савчинської школи, декламувала поезію про Кобзаря. Найстарша учасниця свята – Катерина Гаврилів – натхненно прочитала патріотичну поезію. На завершення пролунав славнозвісний «Заповіт».
Гучними оплесками присутні подякували організаторам цікавого, прекрасного заходу, працівникам Народного дому та бібліотеки, вчителям Бояницької школи.
Депутат районної ради Ярослав Гаврилів поділився своїм баченням подій, які відбуваються в країні, і провів паралель з пророчими словами Кобзаря, запропонував спільною молитвою вшанувати пам'ять полеглих героїв України.
Опільський сільський голова Андрій Дмитрів подякував організаторам, артистам за зворушливе свято, побажав подальших творчих здобутків та миру в нашій країні.
Шевченко був вірним сином свого народу, а його «Кобзар» став настільною книгою, благовістям, заповітом та дороговказом кожної української людини, сім’ї й нації. Шевченко й народ – нерозлучні. Коли б ми бодай частково виконували Шевченків заповіт, були б давно на правильному шляху до волі й державності.
Наталiя ГАВРИЛІВ,
вчитель-логопед Тартаківського логопункту,
жителька с. Бояничі.
Фото автора та
Ярослава ГАВРИЛІВА.