Новини культури

Одкровення про Україну. Її феномен

"Час бо близький"  цими словами св. Івана Богослова зустрічає відвідувачів нова експозиція робіт у сокальській філії Львівського музею історії релігії "Людина. Земля. Всесвіт", яку приурочили 23ій річниці Незалежності України.

Ця експозиція, яку напружено готували півроку,  одкровення про Україну, її феномен,  зазначила науковий співробітник музею Наталія Покотюк.  Сутність, місія України, яку показав у своїх роботах в дереві Анатолій Покотюк,  велика і глибинна.

Лунає Гімн України.

Слово мовить митець, директор музею Анатолій Покотюк:

– Один з дослідників зазначив: жодна країна в світі не має такого феномену, як Україна. Перше  то козацька Січ, друге  УПА, про яку Шарль де Голль сказав, що якщо б він мав таку армію, то німецький чобіт не ступив би на французьку землю, і третє  то Майдан, нова раса людей, яка має змінити весь світ. І ми ними гордимось.

Людина створена за образом і подобою Бога. Тільки коли вона почне прислухатись до свого внутрішнього голосу, свідомості, тільки тоді почне розуміти своє призначення на Землі.

Подяку за велику жертовну роботу Анатолію Покотюку висловив о. Ярослав Збитковський:

– Пишаємося, що в Сокалі маємо такий музей, якого нема в світі,  тут є святість, Боже провидіння, тут Бог прославляє своє буття. Бог розкриває себе руками пана Анатолія. Він працював день і ніч, щоб створити ці роботи, які відкривають нам багато такого, що не є суще, але поступово проявляється. Тут завжди панують спокій, духовна насолода, тут прекрасна аура, тут дістаємо енергію, думаємо про майбутнє, осмислюємо свої вчинки.

Гість з Києва, художник, етнограф, культуролог Володимир Козар також висловив думку про роботи сокальського митця:

– Захоплений творчим вогнем, енергією, тою динамічною силою, яка проявляється знову і знову в нових роботах п. Анатолія. Дуже вражають нова комбінація, сюжети, нова інформація. Людинавізіонер, яка може бачити небесні, земні події,  це унікальне явище. В маленькому музеї вміщений весь Космос. Мене вражає, що п. Анатолій у скалках з дровітні зумів побачити таємничі образи, поєднати їх, історію Землі, нашої сонячної системи. Не можу назвати іншого художника, який це робить. Захоплююсь творчим горінням пана Анатолія. Він будує нашу нову небесну країну земними простими засобами, несе світло істини через мистецтво. Дай Боже йому здоров'я, сили, натхнення.

– Знайомство з паном Анатолієм мене вразило. Він не випадково працює з деревом: якщо дивишся на будову нашого духовного світу, він виглядає у формі перевернутого дерева. Дерево приносить космічні енергії, тож через картину можна передати енергію, світло Боже, зазначила поетеса з смт. Надвірне Марія Воробець.  Анатолій Покотюк приносить світло на землю. Бажаю всім, •щоб в Україні були мир, злагода і любов.

Вокальний жіночий ансамбль "Берегиня" Сокальського міського осередку Союзу українок подарував присутнім невеличкий концерт, в якому, зокрема, були пісні сокальської композиторки Ольги ПенюкВодоніс "Я Богу дякую за все", "Пісня про Сокаль", "Плаче свічка" та інші.

А далі присутні оглянули експозицію нової виставки, присвяченої Україні. Подовгу затримувались біля картин А. Покотюка. На значній частині з них зображена Матір Божа  а їх тут десяток  Матір Божа Афонська, Пресвята Богородиця "Благодатна", Марія Божа Мати "Переможниця", Сокальська Божа Матір Потішення, Та, що взяла гріхи світу… Є роботи, які розповідають про створення світу, боротьбу добра і зла, одкровення про Україну, її феномен і місію; в кожній з них закладено глибокий зміст, який вимагає осмислення. Вдивлялись в героїв Небесної сотні, які віддали своє життя за ненькуУкраїну, в кераміку юної художниці Анни Вихтюк. А над роботами митців простирались Божі руки, які тримають все на цьому світі. І кожен відкривав щось нове для себе, •світле і дороге, за що кажемо щире спасибі панові Анатолію і всім, хто в поті чола працював над створенням нової експозиції.

Валентина БЛУДОВА.

Фото Ольги ЯНЧУК.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.