Головна / Новини культури / Презентуються поети Сокальщини

Презентуються поети Сокальщини

Так, нещодавно в Сокальській ЦРБ ім. Василя Бобинського (директор Тетяна Лобода) відбулось представлення збірки віршів «Дорога до себе» доброчинки Ганни Кузьмак. Це вже друга збірка члена УАП, яка побачила світ у 2010 р.

Святково прибраний читацький зал… Ще перед початком  дійства гості з літературномистецького об’єднання «Третій горизонт» (м. Червоноград), а саме: Ігор Дах, Ольга Голузинець, Тарас Лехман, Надія Марцинюк, Марія Козакевич, Любов Степчук, Марія Обшарська та Лариса Предко з цікавістю розглядали тематичні виставки, гортали підшивки районного часопису «Голос знад Бугу», збірки творів і альманахів місцевих авторів, а також стенд нашого краянинапоета Василя Бобинського, ім’я якого носить наша бібліотека. Дехто з них був тут уперше, тому, звісно, мав велике зацікавлення в побаченому. Червоноградці приїхали не з порожніми руками. Так, член Української асоціації письменників, засновник літоб’єднання і альманаху «Третій горизонт», а також малоформатного щоквартальника «Літературний Червоноград» і дитячого альманаху «Ліхтарик» Ігор Дах подарував читачам бібліотеки збірочки віршів для дітей «Дощик під парасолькою», «Біла хата», примірник альманаху «Ліхтарик», а також одну з найновіших своїх збірок «Супроти долі», в якій поміщені поетичні і правові твори, а також пісні та вибрані світлини. Нарешті зал притих, серед своїх колег бібліотекарів Катерини Панчишин, Ольги Ріжок, Галини Котик, завідуюча відділом обслуговування ЦРБ Світлана Халупник виглядала нині трішки схвильованою, але зосередженою і натхненною, бо мала місію бути ведучою презентації. Як завжди неповторна і прониклива з своїм ліричним і м’яким тембром голосу, вона виважено, витончено і майстерно акцентує на поетичних здобутках поетеси із Доброчина, цитує рядки з її віршів. Ця тональність весняної хвилі була домінантною, бо ще й долучалась пісня. Так, ансамбль «Перлинка» (с. Доброчин) у складі Галини Диньки і Надії Дутки, а також акомпаніатора і художнього керівника Ігоря Гуля, зачарував усіх виконанням пісень на слова Ганни Кузьмак «Весільний вальс», «Моє село», «Сокальчанки». Цим прекрасним виконавцям може позаздрити не одна сцена і не тільки районного масштабу. Трепетно і свіжо звучали вірші авторки у виконанні учнів 10Б класу Сокальської гімназії Олега Шеремети, Аліни Голенюк, Ігоря Сумбаєва, Наталії Кукурудзи, Тараса Мандата, Мар’яни Марчило, Марії Бондурівської, Софії Ткачик, Юрія Гусашвілі, Софії Марчук, Наталії Дідич, Володимира Пилипчука, яких підготувала вчителька української мови і літератури, завідуюча кімнатимузею «Літературна Сокальщина» в гімназії Оксана Васьків. Всі гімназисти одержали від авторки в подарунок збірку «Дорога до себе». Щиро подякувавши старшокласникам, Ганна Кузьмак водночас побажала їм подальших старань у навчанні і житті, щоб кожен із них зумів знайти в подальшому свою дорогу до себе.

Віршованими присвятами, букетами квітів, сувенірами вітали авторку прессекретар літературномистецького об’єднання  «Третій горизонт» (м. Червоноград) Тарас Лехман, голова літмистецького об’єднання «Третій горизонт», член УАП Ольга Голузинець, члени ЛМО Марія Обшарська, Надія Марцинюк, Любов Степчук. А коли червоноградське тріо у складі О. Голузинець, Л. Степчук і Л. Предко подарували пісню п. Ганні, то авторка теж не залишилась в боргу – присвятила їм свій вірш «Чураївни».

Від сокальчан поетесу вітали голова районного літературномистецького об’єднання «Колос» Володимир Полянчук, відповідальний секретар, член НСПУ Любов Бенедишин, член УАП Марія Лобай, Марія Чернявська, Світлана Мельничук, Ігор Данюк, Оксана Васьків. Директор КП «Сокальська районна друкарня» Юрій Лукасевич, який був безпосередньо причетний до видання збірки «Дорога до себе», теж привітав авторку і вручив букет квітів. Ганна Кузьмак подякувала всім, хто прийшов на свято книги і прочитала свій вірш «Друзямпоетам».

Володимир ПОЛЯНЧУК, голова Сокальського літературно-мистецького об’єднання «Колос».

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

six − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!