Головна / Новини культури / Працівники ДЛГП «Галсільліс» садять саджанці

Працівники ДЛГП «Галсільліс» садять саджанці

Весна вступила у свої права. Тож працівники ДЛГП «Галсільліс» садять саджанці. У березні по Сокальському ДЛГП «Галсільліс» створено нові лісові насадження на площі 43,9 га, в т. ч. лісові культури – 41,6 га, а також сприяли природному поновленню на 2,3 га та проведено доповнення лісових культур на площі 18,6 га. Висаджено сіянців в загальній кількості 332 тисячі штук.

Торік були створені лісові насадження на площі 80,6 га, в т.ч. лісові культури – 66,3 га, сприяння природному поновленню – 14,3 га.

Нещодавно лісова охорона Сокальського ДЛГП «Галсільліс» з директором підприємства Миколою Дем’яновичем, спільно з працівниками Сокальської міської ради на чолі з міським головою Вадимом Кондратюком садили ліс (квартал 28, виділ 5, площа 1,1 га) Сокальського лісництва ДЛГП «Галсільліс», що знаходиться на території Тартаківської сільської ради. Висаджено сіянці таких порід дерев: дуба – 5400 шт., ялини – 1350 шт., дугласії – 300 шт., модрини –
300 шт. Разом – 7350 шт. сіянців.

Андрій МИКИТЮК, головний лісничий Сокальського ДЛГП «Галсільлiс».

28 березня з ініціативи голови комісії Сокальської районної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології, раціонального природокористування та розвитку сільських територій Андрія Сенюка та Великомостiвського міського голови Ярослава Ройка відбулася акція «Майбутній ліс у твоїх руках». Учні Великомостівської школи дев’ятихдесятих класів під керівництвом вчителя біології Любов Безручко та вчителя трудового навчання Ірини Більо висадили саджанці дуба та сосни у 10 кварталі Великомостівського лісництва (виділ 19) на площі 1,3 га, частину якої попередньо засадили лісники Великомостівського лісництва. Долучилися до завершення посадки лісу голова Сокальської РДА Олег Пелих та Великомостівський міський голова Ярослав Ройко, депутат районної ради Андрій Сенюк, лісничий Ігор Бочилюк, помічник лісничого Микола Хвалібота, майстер лісу обходу №2 Михайло Білецький з внуком Олегом Навроцьким. Викладачі кафедри екологічної безпеки та природоохоронної діяльності Національного університету «Львівська політехніка» привезли 2000 саджанців дуба, які були тут висаджені.

Підтримали цю акцію й учні 2-их і 11 класів Двірцівського НВК «ЗШ І-ІІІ ст. – дитячий садок», які висаджували ліс в 52 кварталі Бутинського лісництва (виділи 23.1 та 24.1, на площі 1,1 га). Як правильно саджати дерева розповідали школярам та навчали їх лісники Бутинського лісництва – лісничий Микола Дудка, помічник лісничого Богдан Мазурака, майстер обходу №5 Богдан Крук, допомагали їм директор школи Юрій Білецький та вчителька Марія Паращин. Разом з двірцівськими школярами саджали ліс голова Сокальської районної ради Микола Пасько та депутат районної ради Андрій Сенюк. Другокласники, які вперше у своєму житті садили дерева, були горді того, що роблять добру справу. Адже ліс – це зелені легені планети, які забезпечують чистим повітрям все навколо. Він – рукотворний природний пам’ятник людям, які його створювали. Адже ліс – багатство, краса та зелений скарб, який потрібно оберігати та насаджувати. Після важкої праці на всіх учасників заходу очікувало смачне частування солодощами, чаєм та березовим соком. 

Акція відбулася у рамках проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою, за підтримки лісничих Великомостівського та Бутинського лісництв ДП «Жовківський лісгосп» – Ігоря Бочилюка й Миколи Дудки. Протягом дня було висаджено 4 тисячі саджанців дуба та 20 тисяч сосни. 

Любов ПУЗИЧ.

Щорічно, напередодні Великодніх свят, ми відзначаємо День довкілля. Місячник озеленення і благоустрою проводять з метою поліпшення стану довкілля, озеленення, благоустрою населених пунктів району, створення нових лісових насаджень, очищення водних джерел, збереження природозаповідних об’єктів, упорядкування сміттєзвалищ, поширення екологічних знань, здійснення активних заходів державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища, поліпшення естетичного та санітарного стану прибудинкових територій і об`єктів масового перебування та відпочинку населення. Під час нього жителі міст та сіл приводять до належного естетичного та санітарного стану прибудинкові території, дитячі та спортивні майданчики, парки і сквери, також проводять різні акції, серед них «Посади дерево», «Майбутнє лісу в твоїх руках», «Україна без сміття», «Первоцвіт» та інші.

Під час місячника озеленення і благоустрою в депутата районної ради Василя Сорочука та Лучицького сільського голови Володимира Черечіна виникла хороша ідея зробити добру справу: почистити дерева вздовж дороги в напрямку Лещатова, які вже роками ніхто не обрізав, місцями там уже росли навіть чагарники, були хащі. Сільський голова зібрав депутатів, вони підтримали ініціативу, сказали про неї своїм односельчанам і вже наступного дня чоловіки, парубки вийшли на сільську толоку. В перший день роботи було більше сорока добровольців, працювало п’ять бензопилок, одні чоловіки зрізали сухе гілля, зарості, інші – носили його на купи, спалювали, робота йшла жваво. Дерева ростуть вздовж траси близько 5 км, там дуже великий її об’єм роботи, але уже з перших годин було видно результат. Попереду хлопців – зарості, чагарники, хащі, а позаду – гарно обрізані дерева, чепурні стояли в ряд, як під лінійку. Ми побували у Лучицях 4 квітня. У цей день у поті чола працювали Василь Семенюк, Степан Пастушин, Андрій Чемерис, Василь Семенюк, Петро Яремчук, Іван Линда, Микола Сюрюнов, Богдан Семенюк, трудився з ними і сільський голова Володимир Черечін. Протягом тижня роботи мешканці Лучиць обрізали понад 200 фруктових дерев, ще залишилось 18 привести до ладу, а це на день праці. Жінки почали побілку дерев. Чоловіки пригадують, що дерев вздовж траси ніхто не обрізав з 1996ого, востаннє це робили працівники господарства «Промінь». Ще пізніше було кілька працівників з Центру зайнятості, але вони лише частково пообрізали гілля. Позаду – ряд пишних дерев, які вже розпускають перші листочки, восени вони радуватимуть жителів села, подорожніх, які їхатимуть цією дорогою, смачними яблуками. 

Їдучи трасою «Сокаль-Лучиці» на дорозі між Тартаковом і Боб’ятином, побачили на деревах аркуші паперу з прізвищами людей. Це Боб’ятинська сільська рада поділила кожному по кілька дерев, які мають привести кожна родина до ладу. Зустріли ми двох літніх людей – це Ярослав Бажило з дружиною порали свій відтинок. Кажуть що тут уже третій день, були страшні зарості, тож все це викорчовують і спалюють, обрізають гілля.

Добру справу роблять мешканці цих сіл. Хочеться, щоб їх ініціативу підтримали й інші сільські громади. Це добрий приклад нашим дітям і внукам. 

Ольга ДИЛИН.

Фото автора, Юлії Сорочук.

«Той, хто любить паростки кленові, хто діброви молоді ростить,

Сам достоїн людської любові, бо живе й працює для століть!» 

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

eight − 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!