Новини культури

Реставратори відновили дерев’яну браму на вулиці І. Франка у Львові

Майстри відновили вхідну дубову браму за адресою вул. І. Франка, 37. Реставрацію провели в межах міської програми співфінансування, яку координує Бюро спадщини управління охорони історичного середовища.

Була порушена геометрія дверей, тому вони не закривалися, та знищене декоративне оздоблення. Щоб відновити історичний вигляд брами, фахівці замінили значну частину деревини і завіси.

«Двері були в поганому стані, знищені. Частина декоративних елементів – різьблення – була відсутня взагалі. Це довелося не просто реставрувати, а різьбити заново. Крім того, двері на Франка, 37 не закривалися», – розповідає майстер Юрій Тянячкевич.

Нове оздоблення фахівці виготовляли за зразком такої ж брами на вулиці Свєнціцького.

«Вартість реставраційних робіт становила 40 651,64 грн. Із цієї суми вклад учасників програми – 12 195,49 грн», – розповів директор ЛКП «Бюро спадщини» Павло Богайчик.

Загалом на реставрацію фахівці витратили більше двох місяців.

Це вже не перша брама у цьому районі, відновлена в межах програми співфінансування. Напередодні Бюро спадщини допомогло відреставрувати браму за адресою вул. Івана Франка, 23.

Нагадаємо, з 2018 року у Львові місто фінансує Програму співфінансування реставрації історичних дверей та брам. Програма передбачає, що 70% вартості робіт оплачує міська рада, а 30% – мешканці.317207687

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.