Новини культури

Шлях до перемоги: Як Сокаль встановив рекорд зі зведеного хорового співу

В Сокалі 24 серпня на День незалежності було встановлено рекорд з хорового співу. Зведений хор Сокальської територіальної громади виконав одночасно Гімн Січових Стрільців «Ой у лузі червона калина», «Гімн України» та пісню «Реве та стогне Дніпр широкий» кількістю 848 учасників, що було зафіксовано експертом Павло Горішевським – представником Національної книги рекордів України.

Шлях до рекорду був довгим та непростим

Організатором даного заходу є начальник відділу культури Сокальської міської ради Мирослава Михайлюк. Про те, як відбувалася підготовка до побиття рекорду Мирослава поділилася з читачами Голосу Сокальщини.

За словами Мирослави Махайлюк, саму ідею щодо встановлення рекорду подав депутат Сокальської міської ради Олег Грицишин.

Перші репетиції розпочалися у червні. Основою зведеного хору, який встановив рекорд були народні хори, вокальні ансамблі, аматорські колективи та учасники вокальних гуртків, які діють у Народних домах Сокальської територіальної громади.

Мирослава Михайлюк хоче відзначити талановитих музикантів, керівників зведеного хору без яких не обходиться жодна культурний захід на території та поза межами територіальної громади, вони – професіонали свої справи: Богдан Кійко та Роман Козярський :

 

Першим викликом в реалізації ідеї було організація доїзду учасників на генеральні репетиції. З ближніх населених пунктів бажаючі доїжджали самостійно. З віддалених сіл учасників забезпечували транспортом. На першу репетицію було задіяно 8 автобусів по 50 місць кожен. На другу – 3 автобуси, так як учасники добиралися самостійно.

Репетиції до встановлення рекорду учасники народних вокальних та аматорських колективів, церковних хорів проводили окремо.

На першій генеральній репетиції зведеного хору прибуло 435 учасників, на другій – 395.

Варто відзначити, що викликом для проведення репетицій була спека, але учасники наполегливо йшли до мети.

У штабі Реєстру Національної книги рекордів в Україні – для рекорду достатньо 400 учасників, але ціллю було понад 700.

Мирослава Михайлюк відзначає, що левова частка зведеного хору – працівники галузі «Культура» Сокальської ОТГ:

 • керівники Народних домів
 • народні колективи
 • вокальні ансамблі
 • бібліотекарі
 • учасники церковних хорів
 • аматорські колективи

Акцент на виконання творів був поставлений на хори та ансамблі :

 • Народний хор «Хлібодар»
 • Народний хор «Надбужжя»
 • Народний хор «Колос»
 • Народний вокальний ансамбль «Берегиня»
 • Народний вокальний ансамбль «Любисток»
 • Народний вокальний ансамбль «Заспів»
 • Народний вокальний ансамбль «Оберіг»
 • Народний чоловічий хор «Плугатар»
 • Вокальна студія «Соловей»
 • Народний хореографічний колектив «Барвінок»
 • Народний хореографічний колектив «Бужани»
 • Зразковий хореографічний колектив «Веселка»

 

Датою для фіксації рекорду було обрано 30-річчня Дня незалежності України

В цей день погодні умови бажали бути кращими – зранку постійно падав дощ. Але під час шикування хору та проведення репетиції о 13.00 виглянуло сонце, що покращило настрій всім учасникам.

До зведеного хору також долучилися духовенство, представники медицини, освіти, депутати Сокальської міської ради та представники влади, учасники АТО та усі бажаючі – мешканці громади.

Мирослава Михайлюк хоче відзначити, що учасниками зведеного хору також були дітки – майбутнє нашої України, які прибули на свято з батьками.

Так як зазначив експерт Національної книги рекордів України, що в містах-мільйонниках рекорд встановлювали 400-500 учасників, а в Сокалі було зафіксовано уточнюючу цифру – 848 учасників :

Це перший рекорд у такій номінації – наймасовіше виконання виконання хористами українського Гімну Січових Стрільців

Дякую всім учасникам хору, небайдужим, які прийшли підтримати нас. Культура Сокальщини довела, що вона є галуззю з Великої літери цього слова та не потрібно її оптимізовувати та закривати Народні доми, бібліотеки. В нас є нові ідеї, які не хочу розголошувати, але ми на цьому рекорді не зупинимося! , – повідомила Мирослава Михайлюк.

Я не очікувала, що сокальчани так підтримають подію. Коли експер Національної книги рекордів рекордів України під час підрахунку повідомив, що вже є 731 учасник а ще залишилося 12 рядів для підрахунку, я зрозуміла, що мета – досягнута. Подія згуртувала та зблизила людей, показала те, що ми – Патріоти України та нашого співочого сокальського краю. Це було велике, патріотичне піднесення, яке закарбується кожному учаснику. Слава Україні! , – продовжила Мирослава Михайлюк

 

Зведений хор виконує Гімн України :

Фіксування рекорду та привітання :

Хор співає пісню “Червона калина”:

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 20 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.