Головна / Новини культури / Сокальські театрали – на висоті

Сокальські театрали – на висоті

Вже вдруге випускники дитячого театрального колективу “Метаморфози” (керівник Оксана Яник) Сокальської школи мистецтв імені Віктора Матюка (директор Ярослав Стефанишин) брали участь у IX Всеукраїнському театральному фестивалі дитячих та юнацьких колективів, який відбувався на території Музею народної архітектури та побуту (Шевченківський гай) у Львові.

Перед входом до Шевченківського гаю вишикувались учасники з десяти театральних гуртків з Івано-Франківська, Рогатина, Бережан, Черкас, Києва, які були одягнені у різноманітні костюми. Досвідчені актори Театру юного глядача залучили акторіваматорів до театралізованого дійства, в якому добро перемогло зло. І тоді ворота Музею народної архітектури та побуту відчинилися, і розпочалося справжнє свято акторської майстерності, несподіваних театралізованих знахідок. Кожен колектив виступав на своїй галявині біля хатини і показував виставу. Сокальчани вкотре обрали спадщину Олександра Олеся. Минулого року інсценізували казку “Ох”, а цього  “По дорозі в Казку”. Це була спільна праця двох колективів Сокальської школи мистецтв: театрального та хореографічного (керівник Оксана Шаліга). Надзвичайно прикрасила та поглибила зміст вистави “жива декорація”, створена хореографічним колективом, яка підсилювала зміну характерів героїв вистави, допомагала у створенні цілісного образу.

Оцінювало роботи юних театралів компетентне журі у складі: член Національної спілки театральних діячів України, доцент театральної кафедри Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника Марія Ігнатюк (голова журі), актор, режисер, помічник художнього керівника Національного театру імені Марії Заньковецької Юрій Чеков, головний режисер Палацу юнацької творчості імені Гната Хоткевича, старший викладач інституту культури (Львівська філія) Валерій Москаленко, викладач театральної кафедри Львівського національного університету ім. Івана Франка, режисер Федір Макулович. Наших дітей, за їх творчу працю, нагородили дипломом другого ступеня у номінації “Краща вистава”. А виконавець головної ролі – Марко Звір отримав відзнаку у номінації “Краще виконання ролі”.

Цей театральний фестиваль відбувався у гостинній, щирій атмосфері. Дітей пригощали ласощами, виробленими у Львові.

Юні театрали зі східних областей України приїхали на комфортабельних автобусах, які оплачували меценати чи місцева влада. Наші діти їздили за кошт батьків, які організували транспорт, заплатили гроші й супроводжували своїх донечок і синів на фестиваль. Але всі отримали багато позитивних емоцій від побаченого і почутого.

Звичайно, ми вдячні директору школи мистецтв імені Віктора Матюка Ярославу Стефанишину, котрий підтримує і розуміє цей творчий колектив, створює умови для його розвитку.

Оксана МАТВІЙКО,
вчителька Сокальського НВК “ЗШ №3 IIII ст. колегіум”.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

16 − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!