Головна / Новини культури / Сокальські холмщани знову зібралися разом

Сокальські холмщани знову зібралися разом

Але холмщани не забувають свого коріння. Відходять у вічність старші покоління вихідців Холмщини, котрі ще в дитинстві, молодості, зрілих літах жили у своєму рідному краю. На жаль, їхні діти, внуки мали змогу лише гостювати в колись українських містах і селах, звідки пішов їх рід. Холмщина залишилась по той бік кордону. Правда, на Сокальщині є клаптик холмської землі – село Пісочне. І сюди щороку з`їжджаються не лише холмщани, волиняни, галичани.

А нещодавно сокальські холмщани знову зібралися разом у приміщенні залу засідань Сокальської міської ради. З обранням головою товариства «Холмщина» Ольги Реукової (Хрустальової) організація активізувала свою роботу. Було вирішено збиратися раз на місяць. І приємно, що на зібрання тепер приходять не лише сивочолі переселенці, а й їхні діти та внуки. Наймолодшому члену товариства 25 років.

Хвилиною мовчання вшанували пам`ять героїв Небесної сотні та загиблих в Одесі. І, як традиційно, виконали гімн Холмщини «Ми холмщаки, ми молоді».
На збори запросили голову Сокальської районної ради Ігоря Дацюка, священиків о. Михайла Назара, о. Володимира Жарського.

Заступник голови товариства, один із засновників його у 1991 році Анісія Петришин зробила короткий екскурс в історію. Вона згадала про поневіряння переселенців з Холмщини, яких вивозили у східні області України, про побут холмщан на Сокальщині у перші повоєнні роки.

Голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк висловив сподівання, що товариство «Холмщина» і далі братиме активну участь у громадському житті району, а також запевнив про свою підтримку цієї громадської організації. До присутніх з Божим благословенням звернулися священики о. Михайло Назар та о. Володимир Жарський.

Члени товариства, спраглі за спілкуванням, ще довго не розходилися, згадуючи своїх рідних та місцевість, де народилися і жили їхні предки.

Ольга ДЗЯДИК, член районного товариства «Холмщина».

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

10 + twenty =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!