Новини культури

Відбулася презентація нової збірки поетеси “Нота-Бене” Любові Бенедишин

Давні дружні стосунки поєднують директора музею "Людина. Земля. Всесвіт" м. Сокаль, митця Анатолія Покотюка з поетесою, літературним працівником районної газети "Голос з-над Бугу", відповідальним секретарем районного літературно-мистецького об'єднання "Колос", членом Національної спілки письменників України Любов'ю Бенедишин. Після відвідання музею і спілкування з митцем, п. Любов написала віршпосвяту Анатолієві Покотюку  "Людина. Земля. Всесвіт", де є такі рядки: "Зізнайтесь, Майстре, звідки Ви?// І хто Ви? // Чи в підмайстрах у Вас,// бува, не янгол?… // Тут що не зала  арка із порталом. // І де лиш стань  стіна плачу для істини…"

15 лютого в читальному залі Центральної районної бібліотеки ім. В. Бобинського відбулася презентація нової збірки поетеси "Нота-Бене". На святі були працівники музею О. Янчук та Л. Бобровська. Митець передав у подарунок п. Любі свій альбом авторських праць "Світ Істини та Духовності митця Анатолія Покотюка". У дарчому написі він висловив свою повагу до глибинної філософської творчості поетеси. Серед гостей були поети  члени Спілки письменників України зі Львова, Нововолинська, Києва, ІваноФранківська, видавець Юрій Височанський, художникілюстратор книжки "НотаБене" Елла Еміх, члени Сокальського районного літературномистецького об'єднання "Колос" на чолі з головою Володимиром Полянчуком, а також друзі, однокласники поетеси та інші шанувальники її творчості. Учні Сокальської гімназії декламували вірші з нової збірки. На завершення урочистостей Любов Бенедишин запропонувала гостям відвідати музей "Людина. Земля. Всесвіт".

16 лютого поети Ігор Павлюк, Любов Долик, Оксана Лозова, Ярослав Петришин, Світлана Костюк, Іван Гентош, Світлана Мельничук і Любов Бенедишин побували в музеї. Для них провели екскурсію. Гості, надзвичайно вражені побаченим, високо оцінили титанічну працю А. Покотюка. Духовно піднесені, окрилені, переповнені позитивними емоціями, вони читали власні поетичні твори. Відомий в Україні та за її межами поет Ігор Павлюк сказав: "Ми не могли уявити, що в маленькому Сокалі є музей не провінційного рівня, який достойний бути у Львові або навіть в Києві…" "Ми ніби побували не просто в музеї, а в іншому вимірі",  доповнила поетеса Світлана Костюк із Нововолинська.

Ольга ЯНЧУК,
молодший науковий співробітник музею.

На знімку (зліва направо): Іван ГЕНТОШ, Любов ДОЛИК, Любов БЕНЕДИШИН, Ігор ПАВЛЮК, Світлана МЕЛЬНИЧУК, Світлана КОСТЮК, Оксана ЛОЗОВА, Ярослав ПЕТРИШИН.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.