Головна / Новини культури / Відбулося відкриття пам’ятника жертвам терору і депортації українців Холмщини в 1938-1947 роках

Відбулося відкриття пам’ятника жертвам терору і депортації українців Холмщини в 1938-1947 роках

Напередодні 19-ї річниці незалежності України, 22 серпня 2009 року відбулося урочисте відкриття і освячення пам’ятника жертвам терору, і депортації українців Холмщини в 1938-1947 роках – пам’ятника, якого так довго чекало не одне покоління українців, насильно переселених і депортованих із прадідівських земель. Депортація сотень тисяч українців упродовж тривалого часу була забороненою темою. І тільки після розпаду Радянського Союзу стали відомі реальні масштаби трагічної долі етнічних українців, примусово виселених із території Польщі. Неподалік села Тудорковичі, в мальовничому куточку над Бугом на автотрасі ЛьвівКовель, де сходяться межі трьох етнічних українських земель Холмщини, Волині та Галичини, споруджено пам’ятний хрест. Автор, ініціатор і організатор спорудження пам’ятника – Володимир Бойчук – із допомогою однодумців з Львівського товариства «Холмщина» підшукав місце, зібрав кошти та організував будівництво. Пам’ятний хрест споруджено за підтримки Львівської обласної та Сокальської районної адміністрацій, Львівської обласної та Сокальської районної рад та на пожертви діаспори й спонсорів. Спорудження пам’ятника розпочали 2007 року до 60річчя операції «Вісла». Урочисте відкриття відбулося за участю голови Львівської обласної ради Мирослава Сеника, заступника голови Львівської ОДА Ліляни Гримської, голови Сокальської РДА Миколи Мисака та інших чиновників. У своїх виступах посадовці зазначали, що цей пам'ятний хрест нагадуватиме всім про ті злочини, які чинили проти українського народу, щоби страшні часи терору та знищення більше ніколи не повторилися.

Напередодні Великодніх свят до цього пам`ятника приїхали члени Сокальського товариства «Холмщина», а також Тудорковицький сільський голова Іван Чернієвський з кількома односельчанами. Члени Сокальського товариства «Холмщина», а це голова Ольга Реукова, Віра Сідельник, Галина Руденко, Валентина Новосад, Ольга Дзядик, Марія Покальчук, Микола Реуков, а також Львівського – Володимир Ковалюк, Богдан Бодейко, Микола Зань, Євген Крилошанський, Володимир Бойчук та Євгенія Свістель опорядкували територію навколо пам`ятника.

Людмила СОРОЧУК, член районного товариства «Холмщина».

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

11 + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!